American Beauty

1999 2 godz. 2 min.
7,6 507 485
ocen
7,6 10 507485
71 896
chce zobaczyć
8,5 24
oceny krytyków
{"rate":8.458333,"count":24}
powrót do forum filmu American Beauty
 • DoktorLejdo ocenił(a) ten film na: 10

  Doskonały obraz pokazujący główną przypadłość społeczeństw industrialnych, czyli osłabienie więzi międzyludzkich, pustkę duchową i bezcelowość monotonnej egzystencji praca - dom. Zwłaszcza, gdy praca nie przynosi satysfakcji a w domu panuje lodowata i sztuczna atmosfera. Film jest perfekcyjnie zrealizowany, bardzo przewrotny i wyjątkowo anty-hollywoodzki. Co charakterystyczne film cieszy się ogromnym powodzeniem w czasach, gdy amerykańska gospodarka rozwija się najlepiej od kilkudziesięciu lat. Może właśnie dlatego doświadczenia i odczucia głównego bohatera są tak bliskie coraz większej rzeszy ludzi uczestniczących w "wyścigu szczurów". Poza tym film jest pewnego rodzaju manifestacją; udowadnia, że ideały i postawy "Generation X" również przemawiają do ludzie w średnim wieku. Ponadto, moim zdaniem obraz drwi sobie z kultury psychoanalizy i psychoanalityków, gdzie łatwiej jest wyspowiadać się przed obcym człowiekiem niż przeprowadzić szczerą i poważną rozmowę z najlbliższymi. W Polsce główny bohater raczej nie będzie miał wielu naśladowców. Po pierwsze kariera i pieniądze są nadal najważniejszym i najbardziej upragnionym celem życia mieszkańców, a po drugie niestety za pensję w McDonaldzie człowiek się nie utrzyma

 • develoop ocenił(a) ten film na: 10

  DoktorLejdo tak dokładnie, dobrze napisane.

 • DoktorLejdo ocenił(a) ten film na: 10

  develoop (:

 • konrii_2 ocenił(a) ten film na: 10

  DoktorLejdo ostatno widziałem ten film jest rewelacyjny dawno nie widziałem takiego dobrego , irzeczywiście chce się do niego wracać nie długo znowu go objerze

 • DoktorLejdo ocenił(a) ten film na: 10

  konrii_2 Ma cos w sobie

 • Koneser_Kielce ocenił(a) ten film na: 10

  develoop Bardzo dobrze zrobiony film o ludziach którzy są samotni i szukają tej drugiej połówki.

 • emplim ocenił(a) ten film na: 5

  Koneser_Kielce Samotność to jedno a dobry wybór drugiej połówki to drugie. Gdy wybierze się na drugą połówkę osobę męczącą to się nigdy to nie uda. Dlatego tak ważne jest żeby dobrze wybrać.

 • karlwerner ocenił(a) ten film na: 10

  DoktorLejdo film pokazujący w moim odczuciu głównie zazdrość ludzi i nieumiejętność ścierpienia tego, że ktoś jest szczęśliwy ;)

 • DoktorLejdo ocenił(a) ten film na: 10

  karlwerner Podobnie jak i w Polsce

 • karlwerner ocenił(a) ten film na: 10

  DoktorLejdo podobnie jak chyba na całym świecie? :)

 • DoktorLejdo ocenił(a) ten film na: 10

  karlwerner (:

 • zegan333 ocenił(a) ten film na: 10

  DoktorLejdo Film znakomicie pokazuję każdego z rodziny ojca,matkę i córkę ich relacje a właściwie ich brak bo każdy żyje tylko dla siebie.

 • emplim ocenił(a) ten film na: 5

  DoktorLejdo Bo tak to jest - jeśli życie par składa się tylko z pracowania i przebywania w domu to się to nie uda. Wtedy zawsze wkradnie się monotonia która po pewnym czasie doprowadzi do rozstania, zdrad czy innych podobnych rzeczy. Kluczową rolę odgrywa oczywiście tu kobieta która gdy się jej odda władzę w związku zaczyna później traktować mężczyznę jak niewolnika i próbuje dyktować co ma robić. Tak, to jest prawdziwe i tak się dzieje w wielu tzw. związkach. Ludzie się męczą ze sobą bo nie widzą już żadnego rozwiązania ich problemów.

 • Koneser_Kielce ocenił(a) ten film na: 10

  emplim Czekam na polskie American Beauty ale nie w reżyserii Vegi.