PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3831}

Amerykański wilkołak w Londynie

An American Werewolf in London
6,6 4 468
ocen
6,6 10 1 4468
6,5 6
ocen krytyków
Amerykański wilkołak w Londynie
powrót do forum filmu Amerykański wilkołak w Londynie

Drugie dno?

ocenił(a) film na 8

A co jeśli w tym filmie była zawarta inna treść? Mamy tu faceta, który na własne oczy widział
morderstwo swojego najlepszego przyjaciela i uciekł nie pomagając mu. Cierpi potem, jak
widzimy, na bóle głowy i koszmary (zombie naziści to nie byle co). I tu jego umysł zaczyna
pękać. Udręczony chłopak z czasem zaczyna myśleć o samobójstwie, wizja martwego
przyjaciela jest tylko imaginacją jego myśli. Historia z wilkołactwem może być tylko
wytworem jego wyobraźni, gdy próbuje udowodnić sobie, że ucieczka z miejsca morderstwa
była jedynym wyjściem. Jak dla mnie widoczne objawy choroby psychicznej, w której
bohater tworzy swoją własną wersję wszystkich wydarzeń (coś jak w Gabinecie doktora
Caligari). Może ten film, jakkolwiek świetnie zrobiony, ma jeszcze drugie dno. Albo może po
prostu doszukuję się niepotrzebnie bzdur, co jest bardziej możliwe :)

ocenił(a) film na 6
nightmareisover

Dało by się podpiąć to co mówisz gdyby nie fakt, że wilkołaka widzieli przechodnie itd... Dla mnie dosyć nierówny. Ostatnie 20 minut genialne i wstęp rewelacyjny ale fabularnie bez polotu. Dużo fabularnych smaczków, efekty piorunujące, ale nie jestem fanem łączenia Horroru z komedią. Nawet jeśli nie było to zamierzone to niektóre motywy są do wyrzucenia. Aha. Jenny Agutter jest w tym filmie jak i w każdym innym boska. Oderwać oczu nie można od jej gry. Coś pięknego. Przypomina mi trochę Louise Fletcher z Lotu nad Kukułczym Gniazdem. Film ma ode mnie mocne 6.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones