PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3831}

Amerykański wilkołak w Londynie

An American Werewolf in London
6,6 4 468
ocen
6,6 10 1 4468
6,5 6
ocen krytyków
Amerykański wilkołak w Londynie
powrót do forum filmu Amerykański wilkołak w Londynie

Tytuł przywodził mi na myśl różne głupawe, młodzieżowe gluty, a tymczasem 'Amerykański Wilkołak..' okazał się być naprawdę zgrabnie skrojoną historyjką - aktorstwo przyzwoite, scenariusz raczej równy, bez większych przestojów. Efekty jak na tamte lata znakomite, scena przemiany w wilkołaka jest kapitalna, trwa długo, dłuugo, jeszcze dłużej..Aż mnie samego gnaty rozbolały;)
Filmy o wilkołakach robione są z reguły są na jedno kopyto. Ten, mimo iż w zasadzie szczególnie oryginalny nie jest, ogląda się bardzo sympatycznie.

A scenę na Piccadilly to doprawdy nie wiem, jak nakręcili:) Screeny z tego skrzyżowania pojawiły się wprawdzie w '28 Days Later', ale tu scena trwa naprawdę długo. Pozwolili im zamknąć tak wielkie skrzyżowanie na tak długo? Ciekawa sprawa;)

'Amerykański Wilkołak..' to całkiem wciągająca, bezpretensjonalna opowiastka. Temat wilkołaków nie oferuje twórcom zbyt wiele pola do manewru, ale mimo wszystko polecam ten film

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones