PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107832}

Amnezja

Twisted
6,3 9 029
ocen
6,3 10 1 9029
Amnezja
powrót do forum filmu Amnezja

Amnezja to kolejny film po którym nie spodziewałem się niczego specjalnego i niestety nie zawiodłem się.
Pierwsze kilkanaście minut niestety nie zaciekawia. Dopiero gdy ginie pierwsza ofiara robi się trochę ciekawiej. Niestety tylko na około kwadrans, bo później akcja znowu zwalnia i robi się nudnawo.
Podobno ma być to thrilller, jednakże jak na taki gatunek jest zbyt spokojnie. Co z tego, że giną cztery osoby skoro nie ma w ogóle napięcia? Ani jednego podskoku na fotelu, ani jednej sceny z zapartym tchem. Spokój, a to nie dobrze...
Ashley Judd niestety nie gra dobrze, a co gorsze nie czujemy do niej sympatii. Bardziej mi było żal drugiej ofiary - niejakiego Lorenza - niż jej. Natomiast Andy Garcia gra nazbyt ochoczo. Może polecił mu tak reżyser? Niestety to był zły pomysł.
Postać Jessici grana była bez emocjii, nie przekonująco a co gorsza od połowy filmu zaczęła mnie denerwować. Po chyba trzecim upiciu się bohaterki była mi obojętna. No bo przecież skoro wie, że po każdym "odlocie" ktoś umiera a ona pije nadal jakby nigdy nic to jest to "trochę" niepoważne. Tym bardziej na stanowisku inspektora wydziału zabójstw.
Intryga nie jest zaplątana. Łatwo tu domyślić się końca, niestety przesłodzonego. Motywy zabójcy, sam sposób zabijania ( zgrania się z bohaterką ) i jego cel są bardzo naciągane. Trudno mi w to rozwiązanie uwierzyć.
Plusem jest nie rzucająca się w ucho muzyka. Przynajmniej nie przeszkadza.
4/10

milczacy

Dziś zobaczyłem film w TVP1 i żałuję, film przewidywalny do bólu. Po 20 minutach podejrzewałem 2 osoby, z których jedna okazała się zabójcą, więc jak dla mnie zwrotów akcji tu nie było...
Ashley Judd gra słąbiutko - niby miało być ostro, "z pazurkiem", ale gra psychozy widowiskowa jak gra Polaków w piłkę nożną.
Samuel L. Jackson - niegdyś grywał w dobrych filmach, wybierał ambitne role, ale od jakiegoś czasu widzę u niego równię pochyłą i tak się rozmienia i rozmienia, aż kiedyś zostanie 25-centówką...
Jedynie Andy Garcia gra w filmie znośnie, nie kapitalnie, ale nie męczy widza.
Generalnie film słaby, więc ocena taka sama 4/10

Swoją drogą ciekawi fakt, że pani inspektor upija się co wieczór do nieprzytomności, a z rana wsiada do swojego Mustanga... To chyba amerykański metabolizm

Dexterb

Tu akurat muszę stanąć w obronie filmu. Z tym upijaniem się to nie do końca było upijanie. Gdyby nie to, co wymyślili to zastanawiałbym się nad czymś innym - czy naprawdę reżyser albo przynajmniej ktoś z jego otoczenia nie ma pojęcia jak działa alkohol?

ocenił(a) film na 6
John_Clock

Po opisach myslalem ze bedzie gniot a jednak niczego sobie film troche brak mrocznego klimatu i emocji i jakos oglądneło 6/10

Dexterb


kretynów nie sieją, bo sami rosną. i piszą potem GŁUPOTY w internecie.

milczacy

gimbusy powinny miec osobne forum (pod nazwą ŚMIECI) na swoje mundrosci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones