PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=499093}

Amok

Cope
2,2 146
ocen
2,2 10 1 146
Amok
powrót do forum filmu Amok

Aż tak źle !?

ocenił(a) film na 5

Widzę niewiele komentarzy , a co najważniejsze wszystkie są negatywne. Bardzo negatywne. Mimo mojego sceptycznego podejścia do tego filmu - zaznaczam sceptycznego (!) - z perspektywy czasu nie uważam aby ten film był jednym wielkim nieporozumieniem. Nastawiałam się na tony flaków, masę krwii i jakieś zombi albo inne paskudztwo po którym chce się rzygać. No bo bądżmy szczerzy - za wiele informacji o tak niskobudżetowym filmie w internecie nie ma. Przyznaję, że po 5 minutach zaczęłam się zastanawiać o co kurna chodzi w tym filmie. Po kolejnych pięciu zorientowałam się iż muszę czekać aż mi podadzą odpowiedź na tacy. Chwilę później miałam ochotę wyłączyć. Jednak cała ta 'konwencja' (bo tak to trzeba nazwać...) była o tyle orginalna iż jedyna w swoim rodzaju - nie widziałam czegoś takiego nigdy wcześniej i z czystym sumieniem można ją nazwać niezykle orginalną - druga się taka nie powtórzy. Całość filmu skwitowałam oczywistym dla widza zwrotem: What the F?! Moje negatywne odczucia były zapewne słuszne, ale z czasem coraz bardziej zaczęłam się przekonywać do tego filmu. Czyż właśnie nie umysły szaleńców są najbardziej interesujące? Może ktoś zrobić świetny horror, genialny film albo cokolwiek innego, ale wszystko i tak będzie się opierać na pewnych schematach. W pewien sposób przewidywalnych. W amoku nie ma schematu. Jest... projekcja niezrozumiałych obrazów i możliwość zapoznania się z pewnego rodzaju szaleństwem. Dlatego ten film jest nielogiczny. Grę aktorów i jakość obrazu - zwykła kamerka i przekaz z ręki - pozostawiam nietknięte.

hedwiga

No, no, no:) Zero odpowiedzi niepochlebnych - zdagadałaś ich:) Twój komentarz sprawił, że nie mogę się doczekać aż się przekonam o czym tak tajemniczo piszesz:D Dziś zobaczę ten film i potem dam znać:)

klaudia0

No i muszę powiedzieć, że ciekawe. Wg mnie coś wszystkich zabiło, a to były błąkające się dusze do których nie dotarło, że nie żyją. A opinii na forum też nie rozumiem - szczególnie tekstów, że wyłączyłem po 3 minutach - dla mnie poziom mentalny takich ludzi przeraża szczególnie jak pisze dalej kupcie se lepiej i jedno piwo za dużo ;/

ocenił(a) film na 1
hedwiga

Bo nic nie zrozumiałaś to dałaś 5?

ocenił(a) film na 2
hedwiga

Szczerze powiedziawsze, gdyby twórcy postawili na " tony flaków, masę krwii i jakieś zombi albo inne paskudztwo" to pewnie wyszło by coś bardziej zjadliwego. Tak jak pisałem w swoim komenatrzu - fakt, jest oryignalnie, ale co z tego, skoro film jest słabo zrobiony i cholernie męczący? Wg. mnioe ambicje przerosły możliwości.

ocenił(a) film na 1
kangur_msc_CM

"Aż tak źle" i ciut ciut, rasowe (nie ma po co nawet szukać wyrafinowanych słów na to coś bo te którego użyję odzwierciedla je najdokładniej, pięć liter jak Twoja ocena, pięć liter i ileż to prawdy kryję się w tych literach) G Ó W N O :). Na prawdę upodliłem swój czas na ten gniot, 75 minut których jak minęły cieszyłem się jakbym wydusił "pięcioliterowe słowo" po zatwardzeniu 75 minut a trwało jak 5 godzin. Dla osoby, która oceniła to na 5 mogę polecić "Beggotten" oraz np. "Waleria i Tydzień Cudów"... ogólnie też nie wiadomo ocb. Owszem jest trochę filmów, które mają niską ocenę a są wartościowe jak np "Nekromancja", "Opetanie Davida O'Reilly" czy "Joshua" (2006), które swoją formą przekazu różnią się od mainstream'u, a ten ostatni to w ogóle Mr. Zwyrol... a Amok to Shit, teraz użyłem czterech liter bo szkoda pięciu na to coś ;).

ocenił(a) film na 1
BatiBat

aha wystawiłem ocenę 1... czyli mogę użyć jednej litery bo cztery to za dużo... "G" (fonetycznie "gie" ;])... to nie spam to recenzja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones