PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31040}

Love's a Bitch

Amores perros
7,8 70 323
oceny
7,8 10 1 70323
7,4 21
ocen krytyków
Amores perros
powrót do forum filmu Amores perros

Późno zabrałam się za ten film, ale w sumie lepiej późno niż wcale;)

Sceny walk psów bolały, bardzo ale po dłuższym namyślę muszę stwierdzić, że nie były pokazane za szczególnym okrucieństwem, to bardziej moja wyobraźnia pogalopowała dalej niż było pokazane. Bardziej zabolała mnie inna scena, gdzie zginęły psy :cry:
Dziwnym człowiekiem w sumie jestem, przy cierpieniu zwierząt na filmie odwracałam wzrok a przecież w tylu filmach, które widziałam nie odwracałam wzroku przy cierpieniu ludzi :oops: Przy jakichkolwiek scenach gdzie giną ludzie potrafię sobie już w czasie filmu powiedzieć; to tylko środek przekazu, a ze zwierzakami tak nie potrafię. Przecież takie walki psów odbywają się na świecie, no tak ale nikt nam tego podstępnie, w filmie nie pokazuje, my nie chcemy tego widzieć. Na początku trudno mi było się do tego filmu odnieść, ale po czasie zaczęłam analizować treść filmu nie rozpamiętując obrazów z cierpienia psów (zresztą często było dokładnie widać, że pies jest sztuczny), stwierdzam, ze film jest na prawdę bardzo dobry mimo iż boli jak cholera, film z gatunku, który przekracza moja granicę wytrzymałości, to samo miałam z filmem "Przełamując fale" po którym klęłam na reżysera, że mi to zrobił.

Film "Amores perros" prawdziwy do bólu, ale nigdy, za żadne skarby do niego nie wrócę. W pewnym momencie przeraziłam się swoich myśli, zaczęłam "kibicować" pewnemu psu. Psy, ich walki były w sumie tłem do filmu, oprócz jednego który stał się puentą. A może nie były tłem, może odzwierciedlały ludzi? O czym jest film? O dziwnie postrzeganej miłości, tytuł filmu w sumie tak rożnie tłumaczony "Miłość psia" analogicznie do "psie życie" czyli do niczego, a może tak jak Czesi przetłumaczyli "Miłość to dziwka"?
Film o tym jak pewne wydarzenia zmieniają bieg naszego życia? O tym, ze dążymy do czegoś lepszego a w rezultacie jest gorzej? Każdy z bohaterów coś, kogoś traci w wyniku podejmowanych przez siebie decyzji lub przypadku. Może o tym, że zostajemy z tym na co zasłużyliśmy, o tym, że człowiek jest egoistą?
W filmie padło stwierdzenie (stare w sumie) " Chcesz rozśmieszyć pana Boga, powiedz mu o swoich planach", każdy z nich miał plany na lepsze życie, dążąc do lepszego życia nie zdawali sobie sprawy, że "efekt motyla" sprawi, że wszystko potoczy się innym torem.

Film o ludziach zagubionych w swoich celach, w swoim egoizmie, beznadziejnie smutny, a jednak końcówka napawa nadzieją. Co jeszcze uderzyło mnie w tym filmie, człowiek (od początku czułam do niego sympatię), który robi to co robi, paradoksalnie jest człowiekiem najbardziej wrażliwym. Świetna końcówka, w której los splótł dwóch bohaterów filmu. Może byli do siebie podobni?

Nie potrafię polecić tego filmu, ale też niesprawiedliwe by było, gdybym go odradzała, gdyż z całej trylogii "Amores perros" jest najbardziej dobitnym i do bólu szczerym obrazem ukazującym nasze ułomności. Jeden z tych filmów, które zmuszają do refleksji. "Jesteśmy również tym co utraciliśmy"

ocenił(a) film na 9
adrastea

zgadzam sie , ze to film "na jeden raz". bardzo dobry, ale tak przerazajacy, ze rowniez do niego juz nigdy nie wroce

ocenił(a) film na 9
adrastea

Super to ujęłaś! Ale ja raczej wrócę do tego filmu. Dlaczego? Bo mało jest takich ekranizacji, poruszających emocje tak dogłębnie. Super film.

ocenił(a) film na 6
adrastea

Hmm, jakie plany miał "dziadzia"? Chyba mi to umknęło :(

ocenił(a) film na 10
adrastea

oo wreszcie przeczytałam na webie jakiś konstruktywny wpis :) adrastea przywracasz mi wiarę w człowieka ! :) Również obejrzałam "Przełamując fale" i oglądając "Amores perros" targały mną dokładnie te same emocje. Powalająca na kolana prawda, gdzie kamera nie koloruje na zielono trawy i błękitu nieba. Doskonała odskocznia od typowego amerykańskiego kina, nie ma co się spodziewać pięknych zdjęć bo nie o to w tym filmie chodzi.. Dramatyczne sceny momentami przeszywają do szpiku kości. Tak samo jak "Przełamując fale" jest to dla mnie film na jeden raz ale jest to całkowicie pozytywne stwierdzenie. To sztuka stworzyć film, który jest tak emocjonalnie wyczerpujący a zapadający w pamięć na dłuuuugi czas. Ciężko jest go nazwać ulubionym, bo to nie typ filmu, o którym można powiedzieć, że się go lubi. To nie film, który możemy sobie obejrzeć dla relaksu wieczorem.. On wymaga psychicznego nastawienia. To film chwytający za serce, dogłębnie poruszający. To film o tym jak czyjaś decyzja efektem domina ma wpływ na życie osób kompletnie nam obcych. Octavio naiwnie planuje ucieczkę z Samantą, zarabiając w tym celu pieniądze na walkach psów, niestety jedna z walk kończy się postrzałem psa, a uciekając powoduje wypadek, kończący się kalectwem Valerii. Valeria układa sobie życie z Danielem, który znudzony życiem rodzinnym z żoną i córkami licząc na odskocznię i "powiew świeżości" u boku pięknej kobiety ostatecznie trafia z deszczu pod rynnę. Sielanka zmienia się w piekło- życie z załamaną psychicznie po wypadku kobietą. El Chivo zabiera z wypadku psa, nie wiedząc niestety, że pies w kontaktach z innymi zwierzętami potrafi tylko zabijać i odbiera mu jego stadko "przyjaciół" jednocześnie powodując, że powraca przez to do życia w społeczeństwie tak jakby "odciął pępowinę" trzymającą go na skraju wyobcowania... Każdy z bohaterów doświadcza jakiejś straty, jedni z własnych wyborów inni przez to że na wybór kompletnie nieznanej osoby nie miały wpływu...

"Amores perros" to film, który po obejrzeniu trzeba "przetrawić" żeby zabrać się za oglądanie następnych filmów. To typ kina do którego trzeba dojrzeć. A nie zastanawialiście się kiedyś ile w naszym życiu przypadków? Trochę mnie to przeraża.

ocenił(a) film na 8
renata_

Jak dobrze, że Filmweb powiadamia o komentarzach, tak nie trafiłabym na Twój.
Kurcze już tyle czasu upłynęło, a po przeczytaniu Twojego postu znowu poczułam to co podczas filmu i długo po nim.
Fajnie czytać podobne myśli do moich.
Pozdrawiam serdecznie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones