PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10032723}

Anatomia upadku

Anatomie d'une chute
7,4 29 123
oceny
7,4 10 1 29123
7,5 51
ocen krytyków
Anatomia upadku
powrót do forum filmu Anatomia upadku

Zakończenie

ocenił(a) film na 7

Film bardzo dobry i bogaty w ważne przemyślenia. Coś jednak sprawia, że wydaje mi się że to nieoczywiste zakończenie było łatwym wyborem ze strony twórcy. Ten film tylko się prosił o element zaskoczenia na koniec, główkowałam cały czas i nie mogłam się doczekać rozwiązania zagadki. Twórca filmu sam przyznał w wywiadzie, że pierwotnie miał wystąpić plot twist w końcówce, ale nie mógł wymyślić nic niezwykłego. Dlatego mam wrażenie, że to otwarte zakończenie było poniekąd pójściem na łatwiznę, mimo że pasuje do całości obrazu i poetyckiego aspektu filmu. To przez ten brak fajerwerków na koniec ten film jest tylko bardzo dobry, nie fantastyczny.

female_robbery

Gyby był plot twist, to cały film runął by w gruzach, bo przedstawiana historia mp. kłótni, dawała wyobrażenie tego co słyszymy a już samą szarpaninę słyszymy tak, jak pozostali ławnicy. Tak samo opowiść chłopaka o rozmowie z ojcem w samochodzie. Głosem ojca mówi Daniel, czyli tak jak opowiada to chłopak. Generalnie to my mamy wywnioskować, czy główna bohaterka była winna czy nie.

female_robbery

Do tego chłopak ewidentnie pomógł matce swoimi zeznaniami uzyskać wyrok uniewinniający. Przemawia w tym kierunku rozmowa z sądową opiekunką, po której chłopak, mówi, że musi wziąć "sprawy" w swoje ręce. Następnie opowiada historię z samochodu. Końcówka też o tym świadczy, jak Daniel obejmuje w specyficzny sposób swoją matkę, tak jakby wziął ją w swoją opiekę i wiedział, że przyczynił się do jej uwolnienia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones