PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111465}
7,0 107
ocen
7,0 10 1 107
Aniki Bobo
powrót do forum filmu Aniki Bobo

wzruszyłem się nie będę tego ukrywać, w tak prosty i przepiękny sposób za pomocą odpowiednich środków filmowych udało się opowiedzieć pouczającą historię. Trzeba przyznać, że w tamtych czasach dopiero pojawiała się prawdziwa wrażliwość na tematy dziecięce, wcześniej jednak z tak dramatycznym ujęciu spotkać się można było głównie w Azji, pozostałe filmy w takim duchu były albo adaptacjami mrocznych powieści dla dzieci bądź o bohaterach dziecięcych, albo za pomocą postaci dziecięcej sprytnie ukrywano problemy dorosłych, co w tym samym czasie mniej więcej zaczął wykorzystywać włoski neorealizm. Tak bardzo mi się spodobał ten w sumie pierwszy pełnometrażowy film długowiecznego Oliveira, że aż pomyślałem by napisać historię kina dziecięcego;) Polecam, dzieciom i dorosłym, a przy tym warto zauważyć, że dla portugalskiego reżysera kino było pasją i warto tę pasję poczuć oglądając jego pierwsze filmowego dokonania.

ocenił(a) film na 7
mariouszek

Ja poszedłem dalej z tym "wzruszyłem się" i po prostu, się, niestety, popłakałem.

mozgokop

no ja też, ale wolałem określenie "wzruszać się"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones