PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=569151}
7,7 46 045
ocen
7,7 10 1 46045
6,1 9
ocen krytyków
Animowana historia Polski
powrót do forum filmu Animowana historia Polski

Dlaczego UE?

ocenił(a) film na 6

Cały film nawet przyjemnie się oglądało, ale ostatnia scena z tą parszywą, unijną flagą psuje całą opinię o tym filmie. Wolałbym tego nie pokazywać, tym bardziej, że w tej scenie przyłączenie Polski do UE jest pokazane jako sukces i powód do dumy. Przez lata byliśmy pod okupacją rosyjską a teraz jesteśmy pod okupacją brukselską. Dziwi mnie jednak tak duża liczba osób, które tego jeszcze nie rozumieją

misio12345

żeby prawiczki miały ból dupy

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 8
reos007

hehe

ocenił(a) film na 8
misio12345

prawda

ocenił(a) film na 7
misio12345

Zgadzam się z tobą, ta scena była nieco gorsząca. Ale mimo wszystko nie zabiła mojej sympatii do tej animacji, na której płakałam, mimo że nigdy nie uważałam się za patriotkę.

użytkownik usunięty
uru_the_neochild

Uru? Czy to Ty? XD
Ja Cię znam! Ej, nie mogę Ci napisać wiadomości, więc piszę tutaj, ale cho na priv.
Ja pierdziele xD Wszędzie te same ludzie.

ocenił(a) film na 10
misio12345

A co? Chciałeś to wymazać z historii?

To się stało. W ostatniej historii Polski to jedno z ważniejszych wydarzeń, nieważne czy pozytywnych, czy negatywnych. Autor filmu (szacunek) najwyraźniej myśli że dobrze się stało. Takie ma poglądy i tyle.

ocenił(a) film na 10
misio12345

PS: http://www.youtube.com/watch?v=0YYHekN7qco

Wyraźnie widać że Pan Bagiński myśli o Unii inaczej, niż ty.

Albo te filmy zostały zrobione dopiero za początków naszej przynależności do Unii, kiedy to wiązano z nią wielkie nadzieje, albo Pan Bagiński nie zna się na polityce, albo wchodzi Unii w dupę (słyszałem że chciałby zrobić film pełnometrażowy, ale kasy brak), albo po prostu widzi jej pozytywne strony.

Za żadne z tych czterech możliwości nie należy go winić. On jest animatorem-reżyserem, artystą, i to cholernie dobrym. Ma też prawo do własnych poglądów.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
misio12345

szkoda, że nie pokazali, że od wieków to katolicyzm doprowadza ten kraj do ruiny.

Rittner

twój komentarz brzmi jak „szkoda,że nie pokazali złych realiów historycznych i nie zafałszowali historii.Wtedy film byłby fajniejszy".

I uprzedzając wyzwiska w moim kierunku.Nie jestem katolem,katolikiem czy jak to tam nazywasz.Jestem Agnostykiem - Nie mówię, że boga nie ma,nie ma jedynie dowodów. Ale jego istnienia nie neguję.

Aha i jeszcze jedno - Wiara i chrześcijaństwo,a Katolicyzm i Kościół to dwie różne rzeczy i nie należy ich łączyć.

bart13

Może brzmi tak dla Ciebie.

Katastroficzny wpływ katolicyzmu to nie jest żaden wymysł, zdrady prymasów Polski , klątwy rzucane przez papieży za powstania itd to realne fakty, być może Tobie nieznane.

Nie należy łączyć bo masz takie życzenie? Ideologię nazizmu też oddzielasz od realnych działań nazistów? Uprzedzę Twoje pytanie , tak, dla mnie historia NSDAP jest mini wersją historii i ideologii chrześcijańskiej, w obu przypadkach mitem założycielskim było przekonanie o wyjątkowości grupy założycielskiej , a to przekonanie prowadziło do eliminacji wszystkich innych, którzy nie wpisywali lub nie chcieli się wpisać w narzucaną ideologię, obszar władzy. Resztę można sobie dopowiedzieć.

Rittner

ale ty wiesz, że można jednocześnie wierzyć w Boga i negować działania kościoła?Religia i wiara to dwie różne rzeczy,tak jak mniej więcej napisałem powyżej.Ja rozumiem,ja też nie chodzę do kościoła, ale nie wyzywam wszystkich wierzących i nie wmawiam wszystkim dookoła,że WSZYSCY księża to pedofile,nie porównuję ich do NSDAP czy Bolszewików czy tym podobnych.Powtarzam- Religii i Wiary nie należy łączyć.

Zresztą,ktoś mądry kiedyś powiedział - „Pierwsza religia powstała,gdy pierwszy idiota spotkał pierwszego oszusta".I twórcy tego cytatu nie chodzi o to,że nie należy wierzyć lub należy wierzyć.Twórcy cytatu chodzi o to samo,co napisałem powyżej.

bart13

Dla Ciebie być może tak jest, wg mnie natomiast wiarę stworzyły i utworzyły instytucje, negując zasadność istnienia tych instytucji trzeba zanegować też przedmiot ich ideologii. Wiara w bogów we współczesnym modelu świata nie bierze się z niewytłumaczalnego olśnienia jednostek, które z dnia na dzień wytwarzają przestrzeń swoich wierzeń bez związku ze światem, to proces jawny, społeczny, progresywny wzniecany przez konkretne instytucje i społeczności. To że ktoś zacznie się modlić do karabinu nie powstrzyma mnie przed sprzeciwianiem się nie tylko instytucji które tę broń produkują , ale także przeciwko marionetkom które zaczeły się do tego karabinu modlić.

ocenił(a) film na 7
Rittner

To prawda

ocenił(a) film na 6
misio12345

film pokazywany na expo 2015 w polskim pawilonie :) szkoda ze nie ma dat bo obcokrajowcy nie bardzo wiedzieli jaka wojna kiedy itp...

nakw

były daty ;) takie malutkie cyferki po lewej stronie

misio12345

Na początku byłam dumna i szczęśliwa z powstania tego filmu, ale po ostatniej scenie już sie tylko zastanawiałam czy jestem aż taka przewrażliwiona na punkcie UE, a tu nie :P

ocenił(a) film na 7
misio12345

Haha, jak zwykle każdy w tym kraju chce być cenzorem.

ocenił(a) film na 8
misio12345

A mi się w sumie wszytko podobało. Nie było nic przekłamane. Wyglądało też dobrze, tylko szkoda że taki krótki. A co do UE to nie wiem o co wam się rozchodzi. Polska jest członkiem Unii i to normalne że zostało to powiedziane.

ocenił(a) film na 8
misio12345

żeby polaczki zaś miały na co narzekać

użytkownik usunięty
misio12345

to, że jesteśmy w UE to sukces i trzeba o tym pamiętać, ale to że UE się zeszmaciła, zapomniała o swoich korzeniach chrześcijańskich i jest obecnie karykaturą samej siebie to inna sprawa. To są dwie różne rzeczy, poza tym nie mieszajmy ludzie polityki tam gdzie jest to nie potrzebne. Weszliśmy do UE i jest to wydarzenie historyczne czy nam się to podoba czy nie więc w filmie się pojawiła flaga i koniec :)

ocenił(a) film na 7
misio12345

Animacja pokazuje ważne momenty polskiej historii. Przystąpienie do Unii do nich niewątpliwie należy, abstrahując od narzekań, że "po co nam to było".

ocenił(a) film na 10
misio12345

Dlaczego UE ma nie być? Przecież to sukces Polaków. To że obecnie rządzący jej nie szanują, to dlaczego startowali do europarlamentu? Dla kasy w Euro. Dla mnie to jest jakaś schizofrenia.

misio12345

Jesteś wyjątkowym bydlakiem. Ktoś musi ci zamknąć ryja na amen.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones