PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=612389}
3,4 173
oceny
3,4 10 1 173
Anneliese: The Exorcist Tapes
powrót do forum filmu Anneliese: The Exorcist Tapes

Ten film to kpina jakas... . Film bardzo ujmujący godności Anneliese wg. mnie. Szczegolnie krzywdzący dla odbiorcy ktory dowiaduje sie o Tej Świetej Osobie pierwszy raz z tego wlasnie pseudo dokumentu zresztą. Nie polecam i odsylam do ksiażki ewentualnie inspirowanego na jej podstawie filmu.

c1n

Daruj sobie te katolickie bzdury o świętości. Owszem ten horror wypacza obraz Anneliese Michel, wypacza bo tak naprawdę była oną chorą psychicznie osobą, która zmarła przez katolicką ciemnotę, co zresztą uznał sąd RFN, skazując rodzinę i księdza.

Rittner

Katolicy raczej nie przyjmują jej opętanie za prawdę, a na pewno nie wizje Maryji.

Rittner

Może po 10 latach ale akurat leci w telewizji . Oskarżasz tutaj o ciemnotę katolików , kościół itd. i że była chora psychicznie to powinna chodzić do psychiatry itd. jakichś konkretnych lekarzy . Ok a ty chodzisz do psychiatry?. Tobie pod napewno jest konieczny jeżeli pod filmem wywołujesz taką gów...rzę . Masz zryty beret . Ciekawe czy zależy tobie na tamtej kobiecie jeżeli chodzi o to co przeszła czy o własną według ciebie nieomylność lol. Masz tą kobietę w 4 literach znam odpowiedź na to pytanie bo fanatyków takich jak ty miałem nieprzyjemność spotkać w swoim życiu . Tobie zależy tylko na tym że masz jedyną słuszną rację i możesz kogoś obwiniać za całe zło . Idź do psychiatry pomoże tobie spojrzeć na świat inaczej i wpuścisz może trochę obłąkanego fanatycznego ciśnienia .

ocenił(a) film na 5
c1n

Tak... Oryginał książkowy zawsze będzie lepszy...

Och, nie wiedziałam, że można umrzeć z powodu wiary... Może praktyk jaka ta wiara wymusza, ale katolicyzm takich praktyk nie wymaga. Nie wierzę w śmierć spowodowaną przez przesiedzenie godziny na tydzień w kościele

Lili_Liana

slaby cynizm wobec faktow, postaraj sie na troche wiekszy intelektualnie wysilek. ta osoba zmarla w następstwie zaniedban ktore byly wynikiem katolickich praktyk, pogladow oraz opinii katolickich ksiezy ktorzy przeszkodzili klinicznemu leczeniu tej chorej dziewczyny wplywajac swoja katolicka argumentacja na decyzje rodziny o zaprzestaniu leczenia w zakladzie psychiatrycznym na rzecz stosowania katolickich czarow, dzialan magicznych rodem z ciemnej Afryki. wyrok sądu byl jednoznaczny

ocenił(a) film na 5
Rittner

Jak zwykle! O kościele najwięcej wiedzą ci którzy do niego nie chodzą! Jesteś niekulturalnym ateistą (eufemistycznie- antyteistą) i prawdopodobnie nigdy w kościele nie byłeś, a wiesz o nim więcej niż dr hab. teologii!

Nie, nie jestem katoliczką, ale chrześcijanką (kościół ewangelicko-reformowany)

Ty też mógłbyś się trochę wysilić i przeczytać wstęp do słownika. Po znaku "." jest wielka litera

Lili_Liana

do burdelu też nie chodzę , jednak jestem w stanie wyobrazić sobie aurę tego miejsca i jego charakter. Podobnie jest z kościołem , nie muszę do niego chodzić , żeby wiedzieć jaką zgniłą instytucją jest cały KK. Twój argumencik jest doprawdy zabawny. I jak zwykle nie odnosisz się do faktów, wiedza musi Cię wyjątkowo boleć.

ocenił(a) film na 5
Rittner

Och! Wyobrażam sobie jak jest w Chinach! Proszę o tytuł dra hab. w zakresie sinologii! Wszak WYOBRAŻAM sobie jak jest Chinach. Co prawda tam nie byłam, ale o z tego!

Nie pogrążaj się stary dziadzie

Lili_Liana

wyobrazam sobie, gdybys Ty przeczytala wiekszosc lektur na ten temat to tez mialabys cos wiecej do zaoferowania w rozmowie poza frazesami.

ocenił(a) film na 5
Rittner

GDZIE TU MASZ FRAZES?

"Och! Wyobrażam sobie jak jest w Chinach! Proszę o tytuł dra hab. w zakresie sinologii! Wszak WYOBRAŻAM sobie jak jest Chinach. Co prawda tam nie byłam, ale o z tego!"

Lili_Liana

a ja byłam w kosciele nie raz... i jest zepsuty... jednak nie moża wykluczać nieistnienia sił paranormalnych, inaczej je nazywając, takich, które jeszcze nauka nie zbadała, bo np nie ma odpowiedniej techniki... przeciez kiedyś ziemia była płaska... a okrągła stała się gdy ją "zbadano":P

Lili_Liana

Anneliese zmarła w skutek zaniedbania, bo gdy ktoś rzuca się lub jest rzucany przez demony (w co kto wierzy jego sprawa) na podłogę, nie może jeść, chudnie do 30 kg i robi sobie krzywdę to powienien być stale pod opieką specjalistów, mieć kroplówkę itp. a nie być trzymany w domu przez wiele miesięcy.

Rittner

Duchy, reinkarnacja oraz zjawiska paranormalne są prawdą. Miliony ludzi doswiadczyli niezwykłego i nie były to złudzenia ani halucynacje, urojenia, zwidy, DMT czy LSD ani niedotlenienie mózgu ani choroba umysłowa, brednie czy wymysły. Annalise była opętana przez szatana i moce piekielne, fruwała w powietrzu, przedmioty latały i nie tylko pajacu. Nawet mój psychiatra lata do kościołka. Takie są fakty naukowe. A nie ciemnoty. Przypadek kobiety, która podczas śmierci klinicznej wyszła z ciała i podeszła do przewodu wentylacyjnego na holu. Widziała but w kolorze czerwonym, po przebudzeniu opowiedziała o tym lekarzom, którzy zażenowani sprawdzili później wchodząc po drabinie i nawet kolor się zgadzał. Inny przypadek kobiety, która ze szczegółami po przebudzeniu ze stanu śmierci klinicznej opowiedziała przebieg operacji lekarzy, czynności przez nich wykonywane i dokładny przebieg rozmów z innej sali niż była. Zdumieni lekarze potwierdzili i niedowierzali. Pytali skąd pani może to wiedzieć. A to tylko wierzchołek góry lodowej. Żadne bajki, żadne wymysły, żadne fejki. Prawdziwa sprawa i żadne eksperymenty, rzekomo nic nie potwierdzające o niczym nie świadczą, o niczym, bo duchy, reinkarnacja oraz zjawiska paranormalne są prawdą. Zrozum to wreszcie. Nie ma przypadków i nigdy nie będzie. Wszystko jest inteligentnym planem, projektem, nawet zło. Przypadek macie w głowach urojony cieniasie. ;)

AlexRener

Mam rozumieć , że wypracowałeś sobie przewagę w rozmowie i potwierdzenie na swoje racje i prawdy dopełniając wszystkiego cieniasami i pajacami? Bardzo ambitnie, inaczej bym nie zauważył. Argument za tym że to wszystko są "fakty naukowe" w postaci, że także Twój psychiatra "lata" do kościoła ujął mnie szczególnie jako znaczące potwierdzenie całej teorii naukowej którą tutaj tylko z grubsza naświetliłeś, z uwagi choćby na to dłużej nie mogę pozostawać w ośmieszającej mnie postawie i poglądach, przyznaję się, masz rację i słuszność - smerfy także istnieją, widziało je miliony ludzi na całym świecie, przypadek Smerfetki unoszącej się w powietrzu w rękach Gargamela, Papa Smerf lewitujący w powietrzu za sprawą gumijagód - a nie przepraszam to Gumisie! oraz cała masa innych faktów naukowych nie mogą nie działać na wyobraźnie i naszą postawę względem oczywistości! Martwi mnie jednak, tutaj muszę zwrócić Ci uwagę, bo ewidentnie w tej kwestii jesteś laikiem - co nie podważa Twojego bycia ekspertem w sprawach unoszących się w powietrzu kobiet, wychodzących z ciała kobiet, niedowierzających lekarzy, dowierzających psychiatrów - po LSD także można doświadczyć niezwykłego, dlatego bym nie uszczuplał tych milionów o których piszesz o kolejne miliony nowych szamanów odkrywających podczas seansów prawdy niezgłębione, fakty naukowe, mroczną stronę świata! Zacytujmy ojca LSD <Jak później opisywał swoje doznania, „po godzinie demon opanował moją duszę”, był niezwykle przerażony i sądził, że umiera. „Wszyscy ludzie, których widziałem, mieli na sobie straszne maski”.> a to tylko drobny fragment z miliona relacji po zażyciu tego środka, który miał tylko pomagać w rozkurczaniu macic rodzących kobiet! Powiedzieć że jestem fanem stanu umysłu w jakim się znajdujesz to nic nie powiedzieć, chciałbym być także Twoim psychiatrą ! O tak!

Rittner

Nie na wszystkich LSD I DMT działa. Wystarczy wysłuchać kilku tysięcy relacji. Choćby taki canthar na youtube. Zero, żadnych wizji po LSD ani DMT. A jeszcze się nastawiał i poszedł o 12 w nocy na cmentarz. Mógłbym tak do wieczora.

Rittner

Mam nerwicę natręctw. F42.2. Przykro mi. Zaburzenia obsesyjno kompulsyjne.

AlexRener

Oraz psychozę

zhangzy

Nie są niemożliwe takie rzeczy. Paranormalia, życie po życiu są możliwe. Miłego roku.

Rittner

A co mówią Twoje ''fakty naukowe'', o stygmatach Ojca Pio, np. ...?? Mordo, są rzeczy, których nauka nie jest w stanie pojąć, i nigdy ich nie pojmie... Jedna z nich, to kwestia wiary -czyli także opętań. Rozumiem, że jesteś dumnym ateistą, który lokuje swą adoracje w zbadanej przez człowieka jak dotąd nauce, ale weź się nad tym wszystkim dobrze zastanów... Wiara w ''wielki wybuch'', który wszystko zapoczątkował, to jedna z najbardziej absurdalnych teorii początku wszechświata, i wszystkiego tego, co się w nim znajduje... No nie wierzę w to, bo to po prostu głupie. Musi istnieć jakiś jakiś główny ''Budziciel'', który stworzył wszechświat, słońca, planety, całego galaktyki, i... Nas, ludzi -istoty rozumne, które zdolne są do tworzenia i nauki. Bawi Cie wiara, ale tak naprawdę myślę, że wiedza/nauka i wiara, są ze sobą w jakiś sposób ściśle powiązane. Pozdrawiam...

AlexRener

zgadzam sie, a jesli ktos w to nie wierzy niech nie zabiera chociaz glosu w postaci idiotycznych wypowiedzi....

c1n

film porażka :/sztuczny, mało realistyczny i zachowanie tej dziewczyny było naciągane i totalnie słabo zagrane!!! a reszta ekipy była smieszna i z zachowania z wygladu, szczegolnie uposledzony jak dla mnnie lekarz, ktory na wszystko znajdowal wyjasnienie, tylko nie wiedzial jakie hahahhaha to jest komedia a nie niby dokument!

c1n

Polecam dokument Egzorcyzmy Anneliese Michel, i niech każdy sam wyciągnie wnioski.
Z tamtąd niedowiarki dowiedzą się dlaczego zmarła i dlaczego nie z głodu, a także dlaczego u Niej także wystąpiły stygmaty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones