PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=589952}

Artysta

The Artist
7,5 51 135
ocen
7,5 10 1 51135
7,3 32
oceny krytyków
Artysta
powrót do forum filmu Artysta

Z radością i wielką uwagą obejrzałam "Artystę". To wielkie kino. Świetnie zrobione - oglądając
miałam wrażenie, że cofnęłam się w czasie. Zachowany klimat kina z przed wieku, doskonała
muzyka i ta forma.... gra aktorów, którzy przerysowują swoje emocje, ich mimika, gesty - wszystko
odwzorowane, wszystko wiernie odtworzone. W wielu momentach miałam wrażenie, że film czerpie
z musicalu "Deszczowa Piosenka", a główny bohater to Gene Kelly, który boryka się z problemem
postępu dotykającego kina. Coś było na rzeczy, coś łączy te dwa filmy -imo- czuję, że "Artysta" miał
nawiązywać do tego obrazu. Film mnie zachwycił, choć nie jest filmem dającym do myślenia, to
raczej forma rozliczenia się z przeszłością, postępem i mijającym czasem. Świetne kino, doskonale
zrobione ...no i pies...pies był boski. :)

ocenił(a) film na 8
Czajkaa

nic tylko poprzec :D
film naprawde dobry, mila odskocznia od tych hollywodzkich efekciarstw :)

ocenił(a) film na 9
LeVys

Dokładnie. Taki trochę "poza czasem". :)

ocenił(a) film na 8
Czajkaa

chyba trzeba bedzie zobaczyc jeszcze jakis niemy film :P

ocenił(a) film na 9
Czajkaa

Zgadzam się z CZAJKĄ w stu procentach. Świetny film. Taniec na koniec filmu to wypisz wymaluj Fred Astaire i Ginger Rogers.
Jean Duardin wypowiada w filmie jedno słowo " z przyjemnością " i....... zdobywa Oscara. Można i tak. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones