PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=589952}

Artysta

The Artist
7,5 51 137
ocen
7,5 10 1 51137
7,3 33
oceny krytyków
Artysta
powrót do forum filmu Artysta

Co prawda nie oglądałem filmu od samego początku, ale to co widziałem, wystarczy mi do wyrażenia opinii na jego temat. Poza innością, czyli prawie przez cały film brak głosu aktorów i obrazem w czerni i bieli, to historia opowiedziana w filmie jakoś zbytnio nie powala i nie zaskakuje. Być może tak właśnie miało być. Jak w typowym, niemym filmie - dosyć przewidywalnie, nieskomplikowanie, z happy endem. Tylko, że trochę brakowało mi tam autentyczności wizualnej dawnego filmu. Wizualnie czułem, że to współczesny film. A to niestety psuło nieco jego czarno-biały klimat. Obraz był dla mnie zbyt "gładki", jak na wizualną "chropowatość" dawnych, niemych produkcji. Jak dla mnie 7/10. Gdybym oglądał film w oryginale, w kinie (bez lektora lub polskich napisów) - a nie jak to miało w moim przypadku miejsce, w telewizji z lektorem - to obniżyłbym jeszcze ocenę do 6/10. Dlaczego? Bo w kinie nie ma "pauzy" i "cofnij". A bez zatrzymywania, w niektórych miejscach, trudno byłoby przeczytać niektóre - zwłaszcza te nieco dłuższe - napisy, gdyż zbyt szybko znikały. Jak dla mnie, to wynik niedopracowania filmu. Ale pomimo występowania w nim pewnych niedociągnięć, można go polecić. Bo nie nudzi, jest przyjemny w odbiorze, a ogólnie prezentuje się całkiem nieźle. Po ilości zdobytych oskarów, można by pomyśleć, że to jakieś arcydzieło. Lecz ja tej - w mojej opinii - "tylko" dobrej produkcji, do arcydzieł raczej bym nie zaliczył.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones