PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=589952}

Artysta

The Artist
7,5 51 135
ocen
7,5 10 1 51135
7,3 32
oceny krytyków
Artysta
powrót do forum filmu Artysta

odgrzewany kotlet, monstrum dla metroseksualnej gawiedzi, nihil novi - powiew świeżości
?? chyba oddech wymarłych światów. Nagrody dla takiego kina ?? No chyba, że są to
nagrody gruzińskiej akademii szaletowej albo ministerstwa opieki wytartych jeansów.
Trafiony jak Nobel dla Obamy.

ocenił(a) film na 8
Moff_triphop

Widzę, że się na forum Artysty powoli tworzy nowe kółko trolli.

ocenił(a) film na 1
nikike

Wyrażanie swojej opinii już jest trolowaniem?? Obejrzałem, przeżyłem, przepłaciłem.

ocenił(a) film na 5
nikike

widzę ze na forum artysty zbiera się grono gejów

ocenił(a) film na 8
brynio88

Coś ci nie pasuje?

ocenił(a) film na 8
brynio88

Serio? Naprawdę nie potrafisz powiedzieć nic innego? ,,Nie mam nic do powiedzenia ,to nazwę gościa gejem! That is a great idea!'' ;/

ocenił(a) film na 8
Moff_triphop

Myślę, że ludzie ( w tym ja) pisze, ze film jest jamis tam powiewem świezosci dlatego, że dawno nie było takiego kina i miło, że zrobili coś nowego - świeżego. Czuje taki lekki niesmak po tym, że film jest nominowany w kategorii najlepszy film( tlyko w tej kategorii czuje nie smak bo reszta jest w porządku według mnie) i odniosłem lekkie wrażenie, że jest on nominowany własciwie tylko dlatego, że jest niemy i właśnie z powodu tej 'świeżości' Ja dałem 8/10 - rewelacyjna muzyka + gra aktorska, czegoś mi tam zabrakło ale film jak dla mnie bardzo dobry gdyż podobałą mi się fabuła. PS. niezwracaj uwagi na tych, którzy krytykują cie za wyrażanie swojej opinii - nawet gdy jest ostra i warta powiedzenia, że jesteś trollem. Ja cię szanuje i ewentualnie możemy podyskutować o naszych gustach i o tym czy film jest zły czy nie :)

ocenił(a) film na 7
Nemesten

Nominowany bo niemy? W ostatnich dziesięciu latach powstało ponad dwadzieścia niemych filmów i żaden z nich nie był nominowany do Oscara.

ocenił(a) film na 8
Dr_Grape

Jakie ? Może się czegoś nauczę, bo osobiście innych niż Artysta filmów niemych powstałych wciągu ostatnich dziesięciu lat nieznam. ( oczywiście wypisz mi hollywoodzkie , amerykańskie ) bo to one się właściwie tylko wliczają do nominacji, reszta wlicza się jako obrazy nie anglojęzyczne

Nemesten

"Artysta" też nie jest Hollywoodzkim filmem. Skoro jest niemy to nie może być nieanglojęzyczny. Sam film jest Francuski.

ocenił(a) film na 8
neo_angin

Aha ok, niewpadłem na to :P

ocenił(a) film na 8
Nemesten

Tak czy siak, proszę wymieńcie mi jakieś tytuły filmó niemych ostatnich 10 lat, bo szukałem ale jakoś nieznalazłem a chciałbym jakiś jeszce obejrzeć

Nemesten

Ja jakoś znalazłem od groma w wyszukiwarce na FW:

http://www.filmweb.pl/search/film?q=&type=&startYear=2000&endYear=2011&countryId s=null&genreIds=67&startRate=&endRate=&startCount=&endCount=&sort=COUNT&sortAsce nding=false&c=portal&page=1

ocenił(a) film na 7
Nemesten

Najbardziej znane: Drakula i Piętno na umyśle Maddina, argentyńska Antena, Dr. Plonk. Są jeszcze filmy dźwiękowe wykorzystujące niemą estetykę, np. te Sylvaina Chometa.

ocenił(a) film na 8
Dr_Grape

Dzięki, ale i tak opinię o tym że według mnie Artysta niesłusznie jest nominowany za najlepszy film - a juz napewno ze dostał za to złotego globa podtrzymuje :)

Moff_triphop

Krytyk i eunuch z jednej są parafii
Obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi.

ocenił(a) film na 1
wewski

Wiesz, że nie każda salwa zwiastuje rewolucję ? Co dopiero kapiszon.

Moff_triphop

Masz na myśli swoją "recenzję"? Zgadzam się.

ocenił(a) film na 1
wewski

Jestem przekonany, że chciałeś ten cudzysłów dać po tej kropce w swojej wypowiedzi. Nie będę tłumaczył, bo nie mam prawa - ale tylko przypomnę: recenzja od zwykłej wypowiedzi różni się wieloma, wieloma, wieloma, wieloma, wieloma etc. ........ itd ...

wewski

Polało się jadu! Gotowi na polską wojenkę?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones