PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=589952}

Artysta

The Artist
7,5 51 135
ocen
7,5 10 1 51135
7,3 33
oceny krytyków
Artysta
powrót do forum filmu Artysta

wiem, ze to film niemy, ale sa napisy, czy w polskiej wersji te napisy sa przetlumaczone?

ocenił(a) film na 10
Nataliae

Na Canal+ był w całości przetłumaczony, co uważam za niedopuszczalne zachowanie stacji („wersja polska: Canal+”). Napisy tłumaczące np. nagłówki gazet były wtopione na stałe w obraz, a wszystkie plansze zostały podmienione! Nie dość, że uniemożliwiało to obejrzenie filmu w wersji oryginalnej (normalnie napisy DVB można włączać i wyłączać), to jeszcze było wykonane amatorsko! Font, jakim zostały wykonane plansze, to Comic Sans! Krój zaprojektowany w 1994 roku dla Microsoftu. W dodatku miały dziwne tło. Rozumiem, że trudno byłoby odtworzyć je w tym samym stylu, co oryginalne, ale – na litość boską – istnieje na świecie tyle fontów z polskimi znakami, które oddają ducha tamtej epoki, że naprawdę można było zrobić to profesjonalniej! Canal+ Polska, zawiodłem się.

ocenił(a) film na 3
karlolek91

Gdyby była inna czcionka i inne tło, oceniłbyś ten film lepiej?

ocenił(a) film na 10
boomas

Oczywiście, że nie, bo tak głupi nie jestem, żeby jakość spolszczenia wpływała na ocenę filmu. Ale przyjemność z oglądania na pewno dużo niższa. Dopiero w internecie znalazłem, jak wyglądał oryginalny krój czcionki – przez cały film mogłem się go jedynie domyślać, obserwując inne napisy. „Artysta” to nie jakiś filmik dokumentalny, w którym można robić takie numery i zmieniać oryginalne dzieło – tym bardziej jeśli jest się tylko stacją telewizyjną, a nie np. polskim dystrybutorem, który zrobił to na całą Polskę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones