PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=772805}
5,9 40 610
ocen
5,9 10 1 40610
6,9 43
oceny krytyków
Atak paniki
powrót do forum filmu Atak paniki

... że to nie jest komedia. Nie wiem czy zaśmiałem się choć raz podczas projekcji. Jest to raczej dramat obyczajowy nakręcony w nieco lżejszej, prześmiewczej formie. Po drugie ... mimo wysiłku dobrych aktorów film jest bardzo przeciętny. Szczególnie gra młodziutkich aktorów zasługuje na pochwałę, ale nie ratuje to filmu bo ... ... scenariusz ... scenariusz jest bardzo słaby. Mimo, że poszczególne sceny powiązane są ze sobą osobami bohaterów, to jednak jest to właściwie luźny zlepek, bo nie wszystkie relacje między są wyjaśnione. Wspólnym mianownikiem dla nich miał być strach, ale ... ta koncepcja jest mocno naciągnięta. Od początku filmu ma się wrażenie, że jest jedność czasu dla wszystkich rozgrywających się scen a tak nie jest. Powiązanie ich potem w logiczną całość jest dość kłopotliwe - pozostaje wrażenie chaosu. Jest też co najmniej kilka fragmentów, które nie wnoszą nic do filmu. Np. scena łóżkowa po podpisaniu papierów rozwodowych. Taka wrzutka ... w każdym filmie musi być seks? Niczego ta scena nie wyjaśnia ani nie wzbogaca rysu postaci. Podobnie jest ze sceną ze zbyt dużym bagażem na lotnisku ... Na pochwałę zasługują zdjęcia i montaż ... (nie będę tu wchodzić w szczegóły) Ale są też dłużyzny ... wiem, że w założeniu miały budować napięcie, ale we mnie zbudowały tylko rozdrażnienie i senność. Liczyłem minuty do końca seansu. Chyba reżyser miał wątpliwości czy mniej rozgarnięty widz znajdzie klucz do połączenia niezręcznie przedstawionych wątków i na końcu umieścił dramatyczne podsumowanie, które było nie kropką ale raczej kleksem nad "i"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones