PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=772805}
5,9 40 429
ocen
5,9 10 1 40429
6,9 42
oceny krytyków
Atak paniki
powrót do forum filmu Atak paniki

Jestem świeżo po seansie, i film bardzo przypadł mi do gustu. Myślałem, że zobaczę kolejną denną nie śmieszną komedie a zostałem pozytywnie zaskoczony. Tym bardziej, że jestem fanem filmów, gdzie historie na pozór nie powiązane ze sobą, zaczynają się ze sobą wiązać.

A więc mamy tu samobójce, pasażerów samolotu, zjarane dzieciaki, sexmasterka i jej koleżanki, randkowiczów, gamera i jego matke, panna młoda i goście weselni.

Jak wiecie historie są różne i zaczynają się ze sobą wiązać podczas wesela. Panna młoda hajta się z randkowiczem od rozwodu; Gamer jest kelnerem terrorzyowanym przez zjaranego gównarza, którego rodzicami są pasażerowie z samolotu; Przyjaciółkami panny młodej są psiapsi sexmasterki. A co do sexmasterki mam zagwozdkę co do bo jej rola w filmie porównując do innych historii była proporcjonalna a więc docelowo powinna być znacząca. I tu moje pytanie... Czy ja coś ominąłem? Masterka pakuje sie i chce "wsiąść do pociągu byle jakiego" i to koniec? Jej historia z niczym się na koniec nie wiąże?

ocenił(a) film na 7
tomasz_ratajczak

Ona jest siostra gracza ;) na samym początku matka mówi do niego, że znalazłby normalna pracę tak jak jego siostra i w którymś momencie pada jej imię.

ocenił(a) film na 8
tomasz_ratajczak

Ja osobiscie myslalem ze ona rowniez bedzie pasażerką samolotu którym leciało małżeństwo na sam koniec ;)

tomasz_ratajczak

Kamila była siostrą tego gracza. Była również koleżanką tych dziewczyn, które były na weselu panny młodej.
Jednak nie mogę połapać się z chronologią. Wiem, że te scenki nie działy się w jednym czasie, tylko były rozrzucone.
Wesele na pewno było równoległe z nękaniem gracza przez tego chłopczyka, który palił marihuanę.
Lot samolotem musiał odbyć się później, niż wesele, bo chłopiec mówił, że jakiś czas temu zrobił coś złego (chodzi o nękanie)
Spotkanie małżonków na pewno było dużo dużo wcześniej niż wesele.
Dziewczyny z Kamilą spotkały się też na pewno wcześniej, niż odbyło się wesele.
I teraz jakbym miała ułożyć te wszystkie scenki chronologicznie, to bym się pogubiła :-P

ocenił(a) film na 8
nieznajoma88

A no tak... zapomniałem o tym powiązaniu że to siostra tego gracza...

@nieznajoma88

W sumie to właśnie ułożyłaś je chronologicznie :)

Na początku idąc chronologicznie spotkali się randkowicze, i mniej więcej równolegle zabił się w pierwszej scenie koleś co spowodowało że do Kamili (sexmasterka) przyjechały "przyjaciółki" z powodu iż X lat temu był to były chłopka Kamili. W tym czasie Randkowicze czyli małżeństwo podpisujące papiery rozwodowe, po to by mężczyzna mógł się ponownie ożenić gdyż jego wybranka jest już w ciąży; przyjaciółki u Sexmasterki odbierają telefon o czwartej przyjaciółki (ciężarnej przyszłej żony, której narzeczony własnie podpisuje papiery rozwodowe) , która nie dotrze do Kamili jej pocieszać ponieważ jest w tkacie przygotowań do slubu i zakazuje mówić o tym swoim koleżanką bo nie zaprosiła Kamili na ślub. Następnie mamy sceny ślubu, na którym są wszystkie przyjaciółki oprcz sexmasterki, ale jest tam jej brat, jako kelner. Kelner jest prześladowany prze anonimowego gracza iż go zniszczy wiec ten robi wszystko by wygrać level w grze, kradnąc przy okazji telefon jednej z przyjaciółek sexmasterki. Pan młody w trakcie ślubu znika na długi czas, a jak wiemy po "końcówce" filmu znika bo przespał się ze swoją była żoną i prawdopodobnie ma dylemat czy dobrze robi biorąc nowy ślub. Panna młoda rodzi, robi sie szum i koniec tej historii.
Kolejna chronologicznie scena, to kolacja u pasażerów z samolotu. Kiedy sama podroż sie obyła, trudni stwierdzić. Może dopiero się odbędzie, może już się odbyła. Podczas kolacji pasażerów, ich dzieci w swoim pokoju robią własną impreze odpalając dopalcze/zioło/cokolwiek tam mieli. Jeden z nich na haju przynaje się, że jakiś czas temu odwalił chamstwo i jest mu głupio. Wtedy przeprasza osobe którą skrzywdził a jest ną gracz, brat siostry Sexmasterki.

Odzielny wspólny wątek jaki mi się obecnie przypomniał to sąsiad pary z samolotu. Ten który częstował ich wódką, po tym jak pasażer obok już umarł. Ten sam koleś odbiera poród na weselu od panny młodej. On tez jest takim jakby spójnikiem tych historii - chociaż mało o nim wiemy.

Dwie niewiadome jak dla mnie - kiedy obyła se podróż samolotem, i dlaczego sexmasterka postanawia wyjechać w siną dal... Wydawała się mieć wszystko gdzieś - kiedy znajome dopytywały ją o jej życie prywatne, chociaż nie czuła sie w tedy komfortowo, ale raczej spływało po niej jak po kaczce wścibskość "znajomych".

ocenił(a) film na 8
tomasz_ratajczak

sąsiad pary z samolotu do Sebastian (?) Kamil, behawiorysta, ktory jest bylym Poplawskiej i jest na konferencji w trakcie, gdy Poplawska jest tam na kolacji. wydaje mi sie, ze podroz samolotem odbyla sie przed impreza z jaraniem - ale to chyba nie jest az takie wazne. Pisula wyjechala, bo zrozumiala, ze nie chce takiego zycia, jakie prowadzila - podejmuje decyzje pod wplywem rozmowy kolezanek nad pizza. to dokad jedzie tez chyba nie jest wazne.

savonn

Też mi się tak wydaje, że wyjechała po prostu dlatego, że miała dosyć - swojej "pracy", koleżanek i swojego życia. Symboliczna była też scena z tymi ciuchami, które nakładała na siebie na lotnisku, wg. mnie chciała od swojej wcześniejszej profesji uciec.
Jeśli chodzi o grubego gościa z samolotu, nie wiem, jak ta historia mogła się skończyć. Kto odpowiedziałby za to, co się z nim stało? (i tak właściwie dlaczego on umarł?) Żmijewski czy jego szef, z którym zamienił się na miejsce? W sumie ta historia została urwana i nie wiadomo co dalej.

ocenił(a) film na 8
nieznajoma88

wydaje mi sie, ze po prostu mial zawał. i raczej nikt za jego smierc by nie odpowiedzial, zawał to zawał

ocenił(a) film na 7
savonn

Swoją drogą: przed lądowaniem jakiegokolwiek samolotu stewardessy zawsze budzą wszystkich pasażerów i sprawdzają, czy ci mają zapięte pasy. Ciekawe, że w tym przypadku tego nie zrobiły. Stewardessa zorientowała się w sytuacji dopiero po lądowaniu, gdy wszyscy pozostali pasażerowie opuścili już samolot.

savonn

podróż samolotem była po przyjęciu i zjaraniu się chłopców. na przyjęciu oglądają maskę do nurkowania i szef mówi: najwyżej nie zabiorę go do Egiptu.
a samolotem z Egiptu wracają :)

ocenił(a) film na 9
tomasz_ratajczak

Mam wrażenie, że lot odbył się na samym końcu. Na imprezie szef Andrzeja mówi coś takiego "Zgaduj, bo nie zabiorę Cię do Egiptu" czy coś w ten deseń. Bardziej mnie zastanawia postać Radiowca... czy chodzi tylko o te powiązanie z "Sexmasterką" czy można się też w treści filmu doszukać motywu samobójstwa, hm? Posłuchałbym jeszcze raz co mówi na początku filmu podczas audycji.

shin1986

Postać radiowca, to jedyny wątek, którego nie potrafię w żaden sposób poskładać po seansie. Wszystko to, co wyżej napisaliście, sama ogarnęłam, oprócz właśnie radiowca.

Możliwe, że jedyne do czego był potrzebny, to żeby psiapsiółki odwiedziły dawną koleżankę ze szkoły, chyba że...
1) gość odkrył, co robi jego była
2) gość był bratem małolata, który mu ukradł zioło, dopalacze, cokolwiek to było i po informacji, że kolega brata zmarł / przedawkował, sam popełnił samobójstwo

Pkt 2 nie trzyma się jednak kupy, bo czemu rodzice pojechaliby do Egiptu? Cokolwiek z dzieciakiem się nie stało, to i tak dziwne, że wyjechali

ocenił(a) film na 8
tolerancja91

Impreza tej pary z samolotu, ewidentnie odbywa się w okresie świątecznym (ozdoby na oknie). Postać Żmijewskiego dostaje sprzęt do nurkowania, który ma wykorzystać na urlopie, dlatego wydaje mi się, że ten lot będzie chronologicznie ostatni. Warto tutaj podkreślić, że ślub odbył się we wrześniu, a koleżanki musiały nawiedzić sexmasterkę w gorący letni dzień (ubiór, tutaj głownie tej pierwszej fitneski).

piotrrfilm

To o czym mówisz nie wyklucza tego, co wyżej napisałam

tolerancja91

a czy ten młody nie mówił do brata "tomek" jak dzwonił, bo kolega się dusił? ten, co się zabił to witek...

ocenił(a) film na 7
eweliniarz

Też zwróciłam na to uwagę bo postać samobójcy w ogóle nie pasuje. Młody do brata powiedział Tomek więc nie ma tutaj powiązania.

eweliniarz

Jeśli tak było, to ta przyczyna odpada :) sprawa z laską raczej wydaje się naciągana... Nie pamiętam, o czym on na początku mówił, moze w jego słowach kryje się wskazówka

tolerancja91

Ja rozkminiłem to tak, że upalony młody w jakiś sposób zepsuł sojusz/relację/cokolwiek kelnera i samobójcy w gierce, ponieważ mówił on o wybuchających gwiazdach - a gra opierała się na walkach statków kosmicznych

ocenił(a) film na 8
tomasz_ratajczak

Zakazuje mówić... ale koleżankOM, nie koleżanką... !

ocenił(a) film na 5
BiAnQ

Pomiędzy wielokropkiem a wykrzyknikiem nie powinno być spacji.

ocenił(a) film na 7
tomasz_ratajczak

Mnie zastanawia jedno: Czy Pan Młody (Randkowicz) przespał się z byłą żoną zaraz po spotkaniu w restauracji? Czy też właśnie po to urwał się ze swojego wesela, żeby się z nią przespać?

nieznajoma88

W czasie kolacji facet mówi do Popławskiej, że ślub bierze we wrześniu. Ona na to, że się spieszy i czy ma dziecko w drodze. Jej mąż wyjaśnia, że Wiktoria jest w trzecim miesiącu ciąży, ona zaczyna liczyć, kiedy jest termin i wychodzi, że w październiku.

niunia123_filmweb

w filmie są sceny po których można jasno określić datę:
a) 21 czerwca 2016 - na tą datę sexmasterka kupowała bilet
b) 15 września 2016 ślub- na koniec filmu młody przegląda smsy
c) 20 stycznia 2017 urodziny pasażera samolotu- data wysłania przeprosin do kelnera
Te daty dają nam chronologię :
1) kolacja (maj)- patrząc na wyliczenia terminu ślubu i miesiąc ciąży musiała być pierwsza
2)Samobójstwo - w trakcie audycji mówi o zjawiskach fizycznych, ale również o miłości, nie ma nas itd... Osobiście stawiam, że dowiedział się o ślubie swojej miłości i o tym że jest w ciąży
3) ucieczka sex masterki (21 czerwca 2016)- ucieczka przed swoim życiem, plecak który się nie mieści jak dla mnie jest symbolem jej życiowego bagażu. nawet jeśli stara się go zmniejszyc to i tak nie jest w stanie się odciąć od tego kim jest i co robi. Nie wyrzuca ubrań tylko je nakłada na siebie, nie chce albo nie jest w stanie odciąć przeszłości. Nie wyrzuca ubrań/przeszłości tylko nakłada to wszystko na siebie, albo musi je pokazać światu żeby się uwolnić albo jej przeszłość jest jej integralną częścią osobowości. A to że bagaż się koniec końców nie mieści to pokazanie tego że nie może tak po prostu uciec przed tym kim jest i co robi.
4)ślub (15 września 2016)- pan młody znika bo ma wyrzuty sumienia że przeleciał swoją byłą żonę.
5) Kolacja u pasażerów / zjaranie chłopaka (20stycznia 2017)- młody na haju ma wyrzuty sumienia i przeprasza
6) powrót z egiptu / śmierć pasażera ( juz po 20 stycznia 2017)- po scenie samobójstwa młodzi rozmawiają o Karmię i dla mnie śmierć pasażera jest powrotem karmy. młody kogoś nękał a karma wróciła do jego rodziny. w wielu kulturach za nasze złe czyny karane są całe rodziny nie tylko winowajca

ocenił(a) film na 6
karand

Świetnie...

ocenił(a) film na 6
karand

Szacun za ten wpis.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones