PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608632}

Atlantyda

Atlantis: End of a World, Birth of a Legend
5,8 616
ocen
5,8 10 1 616

Atlantyda
powrót do forum filmu Atlantyda

przedstawiający wybuch wulkanu na wyspie Thera i zagłade kultury Kreatońskej - Minojskiej 1600 lat p.n.e. Film przedstawia życie mieszkańców, ich wierzenia, obyczaje a także próbe ratowania się i ewakuacji w czasie zagłady wyspy. Film bardzo ciekawy polecam.
Tytuł:
Atlantis: End of a World, Birth of a Legend /Atlantyda upadek cywilizacji narodziny legendy - to tylko rozważania dywagacje współczesnych naukowców uważających wyspe Thera za legendarną Atlantyde.
Moim zdaniem takie jednozczne stwierdzenie jest nie na miejscu, wciąż zbyt mało wiemy o tej cywilzacji a tym bardziej o Atlntydzie, w filmie nawet nie wspomniano o innych hipotezach, to błąd

ocenił(a) film na 9
ixxert

Jak dla mnie film naprawdę bardzo fajny. Ciekawa hipoteza ale zgadzam się z przedmówcą, że to tylko jedna z możliwości. Kiedyś widziałem dokument na National Geogrpahic, który mówił, że Majowie są następcami Atlantów. Kto wie jak było naprawdę ? Hipotez o katastrofie Atlantydy słyszałem wiele: od wulkanu o którym mówią w filmie, fale tsunami, po wielkie kryształy na dnie morza, które wytwarzały wielkie pola magnetyczne (dzisiejszy Trójkat Bermudzki). Może kiedyś zostanie to w pełni zbadane i potwierdzone. Mam nadzieję, że stanie się to jeszcze za naszego życia bo temat naprawdę bardzo ciekawy :) Film naprawdę bardzo fajny, szkoda że taka niska ocena...

wesk

ani atlantydy, ani trojkata bermudzkiego nikt nie zbada za naszego zycia, bo to wykracza poza rozwoj naszych umyslow, moze technologicznie i dalibysmy rade, ale umyslowo tego nie pojmiemy... Ziemi i gatunkow ziemskich do konca nie pozalismy a sie za kosmos bierzemy... ale coz, ludzi zawsze pociagalo to co dalekie i nieosiagalne od tego co mamy pod nosem, mimo ze nie odkryte... i jak to sie mowi - najciemniej pod latarnia ;)

filmonieznawca

Witam
Ja bym się skłaniał ku tezom, że ta Mityczna Atlantyda i także Mityczna Pacyficzna LeMuria to jedno i to samo czyli dzisiejsza Antarktyda. Jednak by w to uwierzyć, trzeba zaprzeczyć wszelkim "naukom" jakie znamy.... ;-] więc może trzeba jeszcze poczekać na Nową Archeologią, Nową Historie Ludzkości.... - do XIX wieku w Fizyce też już było "wszystko" wymyślone a potem się zaczeła Nowa Fizyka. :)

ixxert

gdyby wszystko było wymyślone, nie bylibyśmy ludźmi, tylko bogami, albo czymś w ten deseń... człowiek logicznie myślący, sam dochodzi do wniosku, że jesteśmy jako gatunek na zbyt niskim etapie czegokolwiek, poczynając od zdolności umysłowych, kończąc na technologii, by odkrywać pewne fakty, a nawet jak je odkrywamy, to nie jesteśmy w stanie ich pojąć dlaczego tak jest... prosty przykład - wszyscy wiemy o istnieniu pola grawitacyjnego, z reguły przywiązanego do jakiejś masy... tylko pytanie skąd się bierze to pole grawitacyjne, co jest jego źródłem?? skąd się biorą oddziaływania międzycząsteczkowe? o ile jakoś można sobie wytłumaczyć przyciąganie plusa z minusem, czy to w elektryczności, czy magnetyzmie, choć to też jest uproszczenie... pytanie gdzie jest źródło? problem polega na tym, że każda odpowiedź generuje kolejne pytanie... i pod tym kątem człowiek nigdy nie dorasta, zmienia się tylko forma pytań i zwiększa się próg cierpliwości w oczekiwaniu na odpowiedź, albo wzbiera rezygnacja...

filmonieznawca

Odkryto starożytne zatopione budowle przy Wyspach Azorskich.
http://www.geekweek.pl/aktualnosci/17421/piramida-na-dnie-oceanu-atlantyckiego

a tutaj moja "recenzja" na temat najnowszego serialu o Atlantydzie (2013) - którego bardzo nie polecam :)))
http://www.filmweb.pl/serial/Atlantis-2013-680937/discussion/Pilot+1+10+czyli+Sy ffff,2298023

ixxert

ja już o tylu prawdopodobnych miejscach słyszałem, że pewnikiem nie długo stwierdzą, że atlandydę wysłali na marsa jakimś statkiem i tam przepadła...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones