PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=580801}

Atlas chmur

Cloud Atlas
7,1 182 755
ocen
7,1 10 1 182755
5,4 25
ocen krytyków
Atlas chmur
powrót do forum filmu Atlas chmur

Czytałem wcześniej wiele sprzecznych opinii, dlatego nastawiłem się na prawie 3 godziny bełkotu, z którego kompletnie nic nie wyniosę. Tymczasem obejrzałem piękną historię o człowieku, zależnościach między przeszłością i przyszłością, czynami jednego człowieka, a drugiego i tym, że każdy zasługuje na drugą szansę. Nie wspomnę już o wspaniałej charakteryzacji, świetnej grze aktorskiej, bardzo dobrych efektach i umiejętnym prowadzeniu akcji. Ponad dwie godziny seansu zapierają dech w piersiach, przez cały czas coś się dzieje, jakby reżyserowie chcieli wycisnąć z fabuły książki jak najwięcej.

Oczywiście, nie zrozumiałem wszystkiego, dlatego nie wykluczam obejrzenia "Atlasu Chmur" po raz drugi. Na pewno sięgnę też po książkę. Jeżeli ktoś chciałby podyskutować o fabule, zapraszam :)

ocenił(a) film na 3
gry270

chyba kpisz Trafiłeś w sedno mistrzu. Straciłem 3 godziny życia. Czekam 1 godz czekam aż rozpocznie się film jakiś ciekawy wątek 2 godzine 3 godzine a tu kur** nic. W filmie graja aktorzy którzy już się wypalili. Główny wątek to zmiana płci Wachowski. Film jak dla mnie pełen gejostwa,erotyki,i popier****nych wątków które ni ****ja nie trzymaja sie. PZDR dla mnie Komercha aż śmierdzi

ocenił(a) film na 9
arthu

oj arthu...chyba nie jesteś romantykiem ;)

ocenił(a) film na 9
gry270

Sięgnęłam po książkę od razu po obejrzeniu filmu i oczywiście wiele wyjaśnia, a niektóre rzeczy nawet zmienia..hmm powiedzmy, przedstawia je w sposób bardziej realistyczny, niż bardzo romantyczny w swej wymowie film. Polecam przeczytać :) Dodam jeszcze, że film bardzo mi się podobał i podtrzymuję to zdanie nawet po przeczytaniu książki. Uważam, że twórcy wykonali naprawdę kawał dobrej roboty, przenosząc tak skomplikowaną fabułę na ekran i zachowując niejako całokształt i myśl przewodnią.

ocenił(a) film na 6
gry270

Film przepiękny, historie ciekawe (choć nierówne), aktorzy dosłownie dwoją się i troją. Ben Whishaw jest genialny, dużo zabawy w rozpoznawaniu aktorów w charakteryzacjach w poszczególnych scenach.
Ale nic nie ukryje faktu, że król jest nagi, a ta epicka opowieść jest jak proste bajdurzenie podpitych licealistów-idealistów o porządku świata. Naprawdę, przesłanie jak z Paulo Coelho.
Spory zawód mówiąc szczerze, bo jak się dotrwało do niemal trzeciej godziny filmu żeby się dowiedzieć że "śmierć to tylko drzwi dalej", a "to właśnie małe krople razem tworzą ocean" (złote myśli do wyszycia na makatce albo wpisania do pamiętnika) to tylko można było zazgrzytać zębami.

ocenił(a) film na 3
pris

Film trudny do nakręcenia ale można to było zrobić lepiej a co do romantyczności to polecam "To tylko sex " a nie Atlas Chmur :)

ocenił(a) film na 6
arthu

a skąd ta romantyczność i co ma "To tylko sex" do "Atlasu chmur" jeśli mogę spytać? :)

ocenił(a) film na 7
gry270

Przyznam Ci rację. Wiele z tego co napisałeś sama chciałabym umieścić w komentarzu. Gra aktorska, charakteryzacja, efekty czy muzyka wszystko było na bardzo wysokim poziomie. I nawet nie odczułam tych trzech godzin w kinie. Niestety zbytnio nie mogłam się skupić na początku, przez co chwilami ciężko było mi zrozumieć dalsze postępowanie postaci. Na szczęście tylko chwilami. : )
Książki nie czytałam... ale teraz po obejrzeniu tego filmu zamierzam to zrobić.

ocenił(a) film na 9
Alexis7

Mnie najbardziej rozpraszały przez cały film sztuczne charakteryzacje, odjąłem 1 gwiazdkę.

ocenił(a) film na 10
duzers78

Charakteryzacja fakt było trochę sztuczności, jednak cały film rewelacja można by rzec nie dla idiotów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones