PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=478475}

Auta 2

Cars 2
6,6 65 136
ocen
6,6 10 1 65136
5,6 14
ocen krytyków
Auta 2
powrót do forum filmu Auta 2

Bond na 4 kołach

ocenił(a) film na 6

Po obejrzeniu filmu Auta 2 mam mieszane uczucia.

1.
Jako osoba dorosła mogę ocenić, że to sprawnie zrobiony film akcji z dużą dawką humoru i bez krwi (no może z niewielką ilością rozlanego oleju). Ot taka samochodowa wersja Bonda. Akcja wartka, wciągająca. Miło się oglądało.

2.
Jako rodzic pięciolatka. Ocena negatywna. Druga część została zrobiona dla starszej grupy wiekowej. Pierwszą część Aut mój dzieciak obejrzał w wieku 3 lat i "zakochał się" w tym filmie. Może nie wszystko zrozumiał ale od czego są rodzice aby pewne rzeczy wytłumaczyć.
W jedynce był morał, jakieś przesłanie. To był film o czymś.
Dwójka to film dla co najmniej 8 latków. Żadnego przesłania tu nie ma. Tylko akcja , akcja i żarty.
Moim zdaniem kolejne części filmów dla dzieci powinny być przeznaczone dla tej samej grupy wiekowej (tak jest w "toy story" czy "król lew"). Przecież trudno wytłumaczyć małemu dziecku, że nie może obejrzeć Auta 2 a mógł 2 lata wcześniej obejrzeć Auta 1. Do tego nakłada się presja rówieśników (bo każdy przecież idzie ... ).

w_ig

Auta 2 ma wiele przesłań m.in. żeby zawsze być sobą, że nie ważne kto wygra, ważne,żeby się dobrze bawić i nie poddawać się, kiedyś musi nadejść koniec itd. Mnie jak dotąd Pixar nie zawiódł także włączając i ten film. BRAWO !

jakeziom

Jak najbardziej trafna odpowiedź Auta 2 maja przesłania nawet może więcej niż jedynka trzeba tylko umieć je znaleźć i zrozumieć ...

ocenił(a) film na 8
jakeziom

Dokładnie, a skoro każdy idzie to chyba, żadnemu z rówieśników nic się nie stało? Ja jak byłem mały oglądałem z lubością Scooby-Doo, a później po nocach bałem się duchów, ale żaden z moich rodziców nie był tak przewrażliwiony, żeby mi tego zabronić. w szczególności, że jest to jeden z piękniejszych aspektów dzieciństwa ;-)

ocenił(a) film na 6
wojok040

I nie zabroniłem. Ale dzieciakowi dwójka się nie podobała. Od połowy filmu pytał się kiedy będzie koniec.

A z tymi "przesłaniami" to nie przesadzajcie. Na siłę to przesłanie znajdziecie w "Teksańskiej masakrze piłą motorową", "Ataku krwiożerczych pomidorów" czy w jakimś Bondzie .

Powtarzam film jako film mi się podobał. Nie podoba mi się, że film jest skierowany dla trochę wyższej grupy wiekowej niż jedynka.

ocenił(a) film na 7
w_ig

To, że Tobie nie udało się przesłania w tym filmie znaleźć przesłania nie oznacza, że my doszukaliśmy się go na siłę.

ocenił(a) film na 8
w_ig

Nie ma zamiaru piać o przesłaniach w filmie w którym ich nie znalazłem, ani o tym jaki był on rewelacyjny ze względu na opinie. Spojrzyj chociażby na moje oceny: "Sweeney Todd" lub "Bękartów wojny".

Szanuje twoje zdanie, że film Ci się nie podobał, jednak nie rozumiem krzyku "nie dla dzieci" - każde dziecko znosi wszystko inaczej, ale zadnie nie może żyć pod sterylnym kloszem.

ocenił(a) film na 10
w_ig

Dwójka nie jest nudna, nie jest brutalna, nie jest podróbką Bonda i też tutaj jest morał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones