PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=478475}

Auta 2

Cars 2
6,6 65 019
ocen
6,6 10 1 65019
5,6 13
ocen krytyków
Auta 2
powrót do forum filmu Auta 2

Gdzie wy tutaj mieliscie za duzo przemocy? Gdybyscie sie zainteresowali tym, co wasze dzieciaki ogladaja(i ogladaly) na tych roznych kanalach typu Jetix to by wam oczy zbielaly. To miala byc bajka z akcja, wyscigami, taka byla koncepcja. Ja powiem tyle- o ile przy takich animacjach jak "Koralina i tajemnicze drzwi" jestem w stanie zrozumiec oburzenie, to tutaj wy po prostu histeryzujecie. Ja ogladalam "Auta 2", dzieci w moim otoczeniu(w wieku 5-8 lat) tez ogladaly i wszyscy sa zadowoleni. Kazdy widzi co chce widziec. A jezeli macie zbyt wrazliwe dzieciaki-to jest juz wasz problem...
Oceniam film na 7/10

ocenił(a) film na 7
anelise12

Też się zdziwiłem, jak tu pisali, jak ta bajka ocieka przemocą. Wczoraj zobaczyłem i czekałem na coś konkretnego, a tu normalna bajka, nadająca się dla dzieci. Nie wiem skąd ci ludzie się urwali pisząc, że bajka jest nie dla dzieci.
Oglądałem wczoraj z kuzynem który ma 5 lat i bawił się całkiem dobrze i był zadowolony. Co do oceny to ode mnie dostaje 7/10 fajna rodzinna animacja. Polecam nie tylko dla dzieci ;).

Etam

Przemoc jest. Zacznijmy od wprowadzenia różnego rodzaju uzbrojenia, które samo w sobie ma zadanie zabijania. Na początku filmy pojazd, który wypada z platformy rafineryjnej roztrzaskuje si o taflę wody. W domyśle ginie. Sugeruje się sprasowanie innego w sześcian. Kolejny zostaje nagrzany laserem i spalony od środka i tez umiera w płomieniach. To jest przemoc. Argument, że dzieciak oglądał zadowolony to żaden argument. Ja dwadzieścia lat temu oglądałem kritersy, portelgejsty oraz laleczki czaki i też byłem zadowolony. Kwestia odbioru i tego na co zwraca się uwagę, ale fakt faktem film pokazuje torturę i zabijanie. Nie ocieka przemocą względem teraźniejszych produkcji ale wobec poprzednika już tak i to bardzo.

ocenił(a) film na 9
TurboSpychacz

ginac to i krol lew ginie wiec nie ma co sie czepiac. Kazdy rodzic wie jak wrazliwe jest jego dziecko i co go rusza. Fakt faktem bajka nie jest tylko dla dzieci, ja juz dawno dzieckiem nie jestem a po obejzeniu tego bylem pod wielkim wrazeniem pomyslowosci wytworni picsar. jeszcze bym sobie to w 3d obejzal...

ocenił(a) film na 7
rafal945

no dokladnie, film jest cool, i nie jest wcale pelen przemocy.
Moj 5letni brat ogladal ze mna i mu sie podobalo, jakos nie zakrywal oczu z powodu "przemocy".
Ludzie szukaja problemow nie wiadomo po co, ogolnie 2 czesc przy1 wypada bardzo dobrze

Shanks1337

"ginac to i krol lew ginie wiec nie ma co sie czepiac"
Tak, jak powiedziałeś 'ginie' a nie zostaje bezpośrednio zamordowany i nie wypluwa swoich wnętrzności, więc czego ty sam się czepiasz?

"Kazdy rodzic wie jak wrazliwe jest jego dziecko i co go rusza"
Taaaaak... w alternatywnym wszechświecie. Akurat w tym rodzić nie ma pojęcia, że jego dziecko chciało co innego na urodziny, że pobiło się z kolegami, ćpa albo jest w ciąży.

Zdefiniujcie sobie najpierw czym jest przemoc bo jesteście z deczka do tyłu w tej kwestii, a temat nie jest o tym czy było jej za dużo czy za mało bo to podpada pod osobiste preferencje, ale czy była w ogóle.

ocenił(a) film na 10
TurboSpychacz

Jo jasne. Ktoś umrze to już film jest brutalny.

Andrzejcoolziomek

Zdefiniuj przemoc.

ocenił(a) film na 10
TurboSpychacz

No dobra, przemoc była. Jednak świat jest podły itd. itp. I tak tej przemocy jest mało. Poza tym bajka nie polega tylko na ładnym świecie. Co prawda kończy się dobrze itp., no ale jednak. Osoba która uważa że ten film jest za brutalny powinna iść się leczyć, ponieważ ma coś z głową na maxa.

Andrzejcoolziomek

Zacyduję się -> "temat nie jest o tym czy było jej za dużo czy za mało bo to podpada pod osobiste preferencje, ale czy była w ogóle."
Więc co konkretnie masz do powiedzenia i o co ci chodzi?

ocenił(a) film na 10
Etam

Ja też się dziwię czemu niektórzy ludzie tak źle mówią o tej bajce. Ale powiedźmy sobie szczerze: kto osoby psychiczne chore jest w stanie zrozumieć?

Andrzejcoolziomek

no wlasnie, z ust mi to wyjales, dlatego pewnie ni jak nie potrafie Cie zrozumiec...

ocenił(a) film na 10
anelise12

Zgadzam się z Tobą. Niestety niektórzy ludzie są na tyle głupi, że nadal twierdzą że ten film jest nie wiadomo jak brutalny.

Andrzejcoolziomek

nie trzeba byc glupim, wprost przeciwnie - trzeba byc madrym, otworzyc oczy i zrozumiec co sie oglada!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones