PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=478475}

Auta 2

Cars 2
6,6 65 172
oceny
6,6 10 1 65172
5,6 14
ocen krytyków
Auta 2
powrót do forum filmu Auta 2

gdzie Polska??

ocenił(a) film na 5

Jestem oburzony..! w animacji na napisach były (prawie) po kolei przemierzane państwa.. i były
Niemcy a zaraz po nich Rosja! co to ma być?? gdzie jest Polska ja się pytam?!?

ocenił(a) film na 8
slimol4000

A niby co mieli pokazać? Jezusa ze Świebodzina? Spójrzmy prawdzie w oczy: w naszym kraju nie ma ABSOLUTNIE niczego co by się kojarzyło zagranicznemu widzowi. Ani budowli ani potrawy ani fajnego święta. A jakby pokazali Złomka ze zdjęciem papieża albo Wałęsy to jeszcze by się skończyło na obrazie uczuć narodowych.

ocenił(a) film na 5
Pykman

typowy Polak..

ocenił(a) film na 6
Pykman

Nie ma ani budowli, ani potrawy, ani też fajnego święta na miarę sztucznych Walentynek? Czy my mieszkamy w tym samym kraju?

ocenił(a) film na 8
djrav77

--> djrav77
Radze przeczytać to zdanie razem z poprzednim,bo (o rany!) one tworzą całość... I pomyśleć co też amerykanom może kojarzyć się z Polską? Co z tego, że mamy piękny kraj skoro kompletnie nierozreklamowany? Francuzi sami nie cierpią swojej wieży, ale wykorzystują to, że ona się kojarzy z Francją. Co my mamy takiego? Bond był w Czechach... do Polski jednak nie zajrzał. Moim zdaniem nie bez przyczyny.

ocenił(a) film na 6
Pykman

Przeczytałem, dlatego też odważyłem się odezwać. Polska to góry które odwiedza spora część zagranicznych turystów. To wódka jakże lubiana na zachodzie. To w końcu kilka tradycyjnych potraw, które odróżniają nas od innych. To nie tak, że na zachodzie nie ma w kuchni bigosu czy wiejskiej kiełbasy, ale one kojarzą się obcokrajowcom z naszym krajem i wiem co mówię. Niestety większość i tak będzie nas rozpoznawać tylko przez pryzmat korupcji, złodziejstwa i Smoleńska. Powiedz mi zatem czym wyróżniają się Niemcy jeżeli chodzi o budowle, kuchnie, regiony? Tak, żeby przeciętny Amerykanin o tym wiedział bez zastanawiania się ok.

ocenił(a) film na 8
djrav77

Bardzo proszę: Oktoberfest (czyli Bawaria, a raczej bawarski strój - pokazany w samych Autach 2), mur berliński (a co za tym idzie w świecie to Niemcy są kojarzone z upadkiem komunizmu, a nie Polska) czy weisswurst i piwo. Ja nie chce być zrozumiany, że narzekam na nasz kraj... ale spróbuj stworzyć pocztówkę z Polski taka aby obcokrajowiec od razu wiedział, że to o nasz kraj chodzi. Chodzi o stereotypy, które od razu kojarzą się z danym krajem. I choć zwykle stereotypowe myślenie nie jest dobre to jeśli chodzi o propagowanie kraju w świecie jest to sposób najlepszy. Mówisz Francja myślisz Eiffla, Łuk triumfalny, żabie udka, beret. Hiszpania: corrida, flamenco, Włochy: pizza, koloseum, mafia i tak dalej. To są rzeczy, które tak weszły do potocznego myślenia, że bez nich nie można sobie tych krajów. Polska takich elementów ma bardzo mało i są słabo rozpoznawalne i tak jak mówisz nasz kraj kojarzy się bardziej z cechami ludzi (korupcja, cwaniactwo itp.), a tego nijak nie umieścisz na pocztówce, czy w napisach końcowych Aut 2. A tym bardziej chciałbyś się tym chwalić. Nasz kraj nawet nie miał tyle "szczęścia" co Kazachstan pokazany w Boracie. Ten film PRZYNAJMNIEJ pokazał amerykanom (którzy czasem mi się wydają nie mają w szkole geografii ;)), że taki kraj w ogóle istnieje.

ocenił(a) film na 6
Pykman

Tak jak Niemcy mają swoją Bawarię tak ja na rodzimej pocztówce umieściłbym w pierwszej kolejności szczyty górskie Tatr oraz górali w swoich regionalnych strojach. Następnie naszą niechlubną wizytówkę i pozostałość po czasach PRL-u czyli Pałac Kultury. Baton Prince Polo, który zawładnął całą Europą, zapiekanki, którymi zajadają się na każdym kroku obcokrajowcy, chociaż nie wiem czy to akurat nadaje się na promowanie naszego kraju :) Moim zdaniem więcej wiemy o amerykanach czy europejczykach, bo się tym interesujemy, a i nasza geografia w szkole jest bardziej rozszerzona zapewne. Tak jak wspominasz, ma się wrażenie, że młodzież ze Stanów, ale i nie tylko ona, zaledwie liznęła lub liźnie geografii. Oni na pewno wiedzą jak utrzymywać, rozbierać na części pierwsze i składać ponownie broń. To jest ich domeną. Co ich obchodzi jakaś tam Polska czy Kazachstan. Dobrze, że w ogóle słyszeli o takich miejscach. Zresztą rzecz się tyczy i innych narodów. Hiszpanie dla przykładu są tak zapatrzeni w siebie, iż twierdzą do tej pory, że pierwszym człowiekiem na Księżycu był ich rodak. Więc komu to cokolwiek promować :)

ocenił(a) film na 8
djrav77

Tak... a potem w naszym kraju dochodzi do takich paradoksów, że piosenki o Powstaniu Warszawskim piszą nam szwedzcy metalowcy :D I obyśmy jak najpóźniej wprowadzili Euro, bo dzięki temu może rozwinie się turystyka (bo po Euro 2012 podobno obcokrajowy miłe wspomnienia), a jak ona będzie to się i charakterystyczne miejsca znajdą. I może Bond kiedyś przyjedzie ;)

ocenił(a) film na 7
Pykman

Nie ma, bo wszystko zniszczyli a pieniądze po wojnie dostali Niemcy.

ocenił(a) film na 10
Pykman

Zgadzam się z Tobą Pykman.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones