PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10025978}

Autostopowicz z siekierą

The Hatchet Wielding Hitchhiker
5,6 2 392
oceny
5,6 10 1 2392
4,2 5
ocen krytyków
Autostopowicz z siekierą
powrót do forum filmu Autostopowicz z siekierą

1. Najbardziej uderzył mnie fakt, że tak dużo osób uważa Kaia za swojego idola. Jak czytam komentarze na YouTube to nie mogę się nadziwić, że ludzie są w niego tak wpatrzeni. A przecież widać, że coś jest nie tak z jego głową/bierze narkotyki. To zdarzenie miało miejsce w 2013 roku (to nie były początki internetu czy YouTube'a...) i natychmiast zapraszają przypadkowego chłopaka do programu J.Kimmel, jakaś kobieta z produkcji Kardashianów chce robić o nim program (!) Dziennikarz, który pierwszy nagrywał z nim wywiad wydaje się być ciągle pod jego silnym wrażeniem. Akurat patrząc na tę medialną część miało się wrażenie "O co w tym wszystkim chodzi?". Jakoś właściciel baru i muzyk z zespołu potrafili dużo chłodniej podejść do uroku Kaia. Powtarzam, że facet robi silne wrażenie chorego/pod wpływem narkotyków. Zresztą jest dużo takich wywiadów itp. gdzie ludzie z ulicy mówią o życiu. Dlaczego to akurat Kai zdobył taką popularność? Tym bardziej, że jego zachowanie... no mojej sympatii nie budzi. Wiem, że uważają go za bohatera, ale to co dzieje się potem budzi tylko ogromne zdziwienie.
2. Kai nie miał szczęśliwego dzieciństwa, jego matka wydaje się osobą bez emocji, wyrachowaną, ale z drugiej strony widać też, że chłopak ma tendencję do zmyślania historii.
3. Adwokat, który zaprosił go domu... Samotny facet zaprasza młodego chłopaka, no śmierdzi to na kilometr nawet jeśli pamięta go z internetu czy programu Kimmela. A z drugiej strony powiedziane jest, że nie było żadnych śladów samoobrony. Poza tym czy ofiara usciskalaby oprawcę na stacji gdzie kupowali bilet...
Nie chcę się już więcej rozpisywać, ale mam takie mieszane odczucia po obejrzeniu tego dokumentu. Może ktoś ma podobnie?

ocenił(a) film na 8
bout_it

1. Bo to dziennikarze, producenci telewizyjni którzy zarabiają na oglądalności i jeśli taki Kai fenomen internetu mógł im podnieść oglądalność to czemu nie mieliby go zaangażować?
2. Ludzie mają skłonności do koloryzowania, zaostrzania traumatycznych przeżyć co nie znaczy że wszystko jest kłamstwem, mitem.
3.może dlatego że był samotny, możliwe że był homo i jako adwokat nie chciałby zrażać do siebie ewentualnych homofobów. Nic nie stało na przeszkodzie żeby kaia odurzyć i zgwałcić więc nic nie stało na przeszkodzie żeby rozstać się z kaiem odurzonym i zmanipulowanym że wszystko jest w porządku, że to taka wzajemna pomoc itd.

ocenił(a) film na 7
bout_it

Ja też nie mogłam pojąć jak ktoś mógł się nim zachwycić, bo na pierwszy rzut oka wydawał się niestabilny. Chyba wizja szybkiego zarobku na chłopaku zawróciła w głowie producentom tv.. a kwestia morderstwa zostawiła u mnie pewien "niedosyt", bo nie ustalono właściwie jednej wersji wydarzeń, a przynajmniej w filmie nie została ona pokazana. Mocno niejednoznaczna sytuacja mimo wszystko

ocenił(a) film na 6
bout_it

W Polsce był swego czasu program w tv, bodajże „Jazda figurowa. Tam tez był tzw. kącik osób pozytywnie zakręconych. Zaprosili gościa, który zmienił sobie imię i nazwisko na James Bond, ogólnie heheszki mocne. Typ po miesiącu zabił nauczycielkę u mnie w mieście siekierą.

ocenił(a) film na 5
Jaczo

Jest może jakiś artykuł o tym człowieku? Zainteresowała mnie ta historia.

ocenił(a) film na 6
Dragotrim

https://tvn24.pl/polska/polski-bond-poszukiwany-za-morderstwo-nauczycielki-ra100 696-3598213

Filmiki z nim w roli głównej, dalej wiszą na yt

ocenił(a) film na 6
bout_it

Zobacz kto dzisiaj robi karierę w mediach społecznościowych, tv, etc. To nie są ludzi nauki, kultury czy osoby które są jakimiś wzorcami do naśladowania. W dzisiejszych czasach liczy się sensacja i żeby się działo. Ktoś jest inny, dawaj zrobimy z niego kogoś sławnego. Chłopak w gruncie rzeczy nie szukał tej sławy. To właśnie inni ludzie chcieli go wykorzystać, aby się przy nim wypromować, wzbogacić. Ogólnie go wykorzystać, no właśnie wykorzystać być może tak samo jak Osoba która została przez niego zabita. Jak było na prawdę ciężko stwierdzić. Jednak z doświadczenia wiem że prawda leży gdzieś pośrodku. Nic nie jest takie oczywiste jakie się wydaje na pierwszy rzut oka. Osoby pokroju tego chłopaka nigdy nie będą w moich oczach ludźmi godnymi naśladowania. W USA jest jakiś kult życia na uboczu outsidera. Ludzi bez domu i adresu moim zdanie są to osoby które mają jakieś problemy finansowe, rodzinne, emocjonalne itp. Nie wiem jak wygląda życie w USA, ale ponoć bardzo szybko można wylądować na ulicy jeżeli nie wpasujesz się w ich model życia. Kryzys z 2008 roku pokazał też że są ludzi którzy mieli dobrą pracę, dom i nagle nie było ich na to stać i wylądowali na ulicy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones