PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6159}

Autostrada do piekła

Highway to Hell
5,8 1 124
oceny
5,8 10 1 1124
Autostrada do piekła
powrót do forum filmu Autostrada do piekła

Kim był Royce?

ocenił(a) film na 8

W scenie po tym jak mechanik ,,naprawia,, Charliego dowiadujemy się, choć jeszcze nie wiemy o co chodzi tak naprawdę, że Royce nie lubi Adama i że kiedyś został już przez mechanika/diabła ,,wysłany,, i że sam o sobie sądzi, że zasługuje na kolejną szansę bardziej niż Adam.
Wcześniej kiedy Royce z gangiem łapią Charliego jeden z jego przydupasów stwierdza, że Charlie jest żywy tak samo jak Royce.
Na koniec kiedy Charlie ma ścigać się z gliną, Royce jeszcze raz prosi diabła o szansę powrotu, zapewniając go, że będzie ,,lepszy niż ci wszyscy telewizyjni kaznodzieje,,.
Dodajmy do tego fryzurę i bródkę Royca...

Otóż moim zdaniem w filmie zasugerowana jest opcja, że Royce to tak naprawdę Jezus, który w rzeczywistości ma być synem diabła, nie Boga, którego zadaniem było zwieść ludzi na manowce, ale schrzanił robotę, diabeł nawet w którymś momencie stwierdza, że Royce spieprzył ostatnim razem zadanie.

Jak sądzicie? Moja interpretacja może być prawdziwa? Mamy tutaj obrazoburczą sugestię w fabule, czy raczej nadinterpretacja z mojej strony?

ocenił(a) film na 8
whitlow

dorabiasz jakieś ideologie, na które nawet sam reżyser filmu by nie wpadł...

ocenił(a) film na 8
Axel

Bardzo możliwe. Po prostu te wszystkie niedopowiedzenia związane z tą postacią spowodowały u mnie ostrą rozkminę kim ten gostek tak naprawdę jest.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones