przeciez Cameron jeszcze nawet nie rozpocząl zdjec do Avatara 2. A warto przypomniec ze Avatar mial premiere 2 lata po ukonczeniu zdjec! Wiec premiery Avatara 2 mozemy spodziewac sie najwczesniej w grudniu 2016 roku. Na Terminatora 2 trzeba bylo czekac wlasnie 7 lat
Nie jest pewne, że i tym razem zajmie to tak dużo czasu. Technika poszła do przodu od 2007 roku, i być może teraz sama postprodukcja będzie trwała krócej.
Może poszło by z pół roku szybciej ale dalej jest to gigantyczny projekt, w dodatku mocno opóźniony:(.
Pamiętam jeszcze ten dawny skrajny optymizm z początku 2010 kiedy faktycznie nawet koniec 2013 mógł zdawać się realnym terminem premiery:(.
Cameron się nie śpieszy ze wszystkimi swoimi filmami, co widać po jego skromnej bądź co bądź filmografii.
oni to zrobią za 3 lata tak, że w sumie zapomnimy o tym filmie i 2016 avatar 2 i mega efekty specjalne :)