PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=693758}

Avengers: Wojna bez granic

Avengers: Infinity War
8,1 202 134
oceny
8,1 10 1 202134
7,4 45
ocen krytyków
Avengers: Wojna bez granic
powrót do forum filmu Avengers: Wojna bez granic

tłumaczenie (a co za tym idzie prawdopodobnie również dubbing) jest po prostu tragiczne.

Jako przykład podaję:
meet my new friend, a tree - to mój nowy przyjaciel krzaczor
this is awkward - ale siara
naprawdę wiele innych
i co najmniej jedno, które zmienia całkowicie wydźwięk czy kontekst rozmowy pomiędzy 2 postaciami - jedna mówi, że poznała smak żałoby, której druga nigdy nie pozna i dostaje odpowiedź you couldnt - tłumaczenie - nigdy nie wygrasz.
Kurtyna

Pamiętacie jakieś inne kwiatki?

ocenił(a) film na 10
damiangrabarski

to ostatnie pamiętam, ale ogólnie jestem tak zaaferowana, że mało pamiętam i po trzecim seansie Ci napiszę xd

damiangrabarski

Ciesz się, że nie przetłumaczyli Stormbreaker na "grzmot niszczyciel" xD

ocenił(a) film na 8
Smaug_

raczej burzołamacz

damiangrabarski

To by chociaż zachowało sens :D

damiangrabarski

W dubbingu było inaczej. Nie wiem, jak przetłumaczyli „This is awkward”, bo ze względu na dubbing nie mogłem tego usłyszeć, ale na pewno nie było w nim ani jednego „ale siara”. W dubbingu Thor Groota nazywa nie „krzaczorem”, tylko – tutaj już dokładnie nie pamiętam – „badylem” albo „pieńkiem”.

ocenił(a) film na 10
Pottero

W dubbingu Falcon raz powiedział "będzie siara" lub "ale siara" jakoś tak ale na pewno było słowo siara .

ocenił(a) film na 8
Dimetro

No to dokładnie on mówił

damiangrabarski

tłumaczenie nie było najlepsze momentami, ale zgodzić się mogę tylko z wymienionym przez ciebie tłumaczeniem odnośnie "smaku żałoby" - pierwsze trzy przywołane są w moim odczuciu akceptowalne. Zdaje się, że w którejś scenie na statku Thora (z Lokim?) też coś było nie tak z tłumaczeniem, ale nie pamiętam dokładnie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones