Ból i blask

Dolor y gloria

2019 1 godz. 53 min.
7,3 28 261
ocen
7,3 10 28261
20 207
chce zobaczyć
7,0 24
oceny krytyków
{"rate":7.0416665,"count":24}
{"type":"film","id":823007,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Dolor+y+gloria-2019-823007/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Ból i blask
 • nynavee ocenił(a) ten film na: 8

  Ponoć scenariusz tego filmu powstał dosłownie w bólach - Pedro Almodovar właśnie przeszedł poważną operację kręgosłupa i ból jest nie do zniesienia. Aby zapomnieć o fizycznym cierpieniu, Almodovar rzuca się w wir pracy i tak oto powstaje pierwszy szkic scenariusza Bólu i blasku.
  Nie wiem bez kogo bardziej nie byłoby tego filmu - czy bez Pedro czy bez Antonia. Oczywiście ten film to spowiedź reżysera, jego forma autofikcji - co mogłoby się wydarzyć w jego życiu. Jest w stosunku do siebie szczery, zabawny i złośliwy. Z drugiej strony, nikt dawno mi tak nie zaimponował pod względem artystycznym, jak Antonio Banderas. Zdarł z siebie wszystkie maski, nie ma tam grama Banderasa, jakiego znam z poprzednich filmów i zbudował siebie na nowo. Oglądając go, zadziała się dla mnie prawdziwa magia kina, po to właśnie oglądam filmy, aby od czasu do czasu ujrzeć taką aktorską metamorfozę i rozbłysk talentu.
  Pełna recenzja filmu tutaj:
  https://www.youtube.com/watch?v=lJQHz10HP6M

 • Monik79 ocenił(a) ten film na: 7

  nynavee Oj. Tak. Filmy Almodovara przenoszą w inny wymiar. Antonio był świetny. Zero falszu. Sama prawda.

 • mgorzata ocenił(a) ten film na: 9

  nynavee Podoba mi się Twoje zdanie o zdartych maskach, dokładnie tak. I tak, Banderas to zupełnie inny, nieznany Antonio: kruchy i delikatny.