PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=823007}

Ból i blask

Dolor y gloria
7,3 32 974
oceny
7,3 10 1 32974
7,0 46
ocen krytyków
Ból i blask
powrót do forum filmu Ból i blask

Scena końcowa

ocenił(a) film na 7

Witam. Film widziałem we wtorek. Na kanale Sfilmowani mówili że film kończy się pięknym zdaniem. Czy może ktoś przypomnieć?

ocenił(a) film na 7
T_Eridane

Wydaje mi się że młody Salvador pyta o coś, czy to będzie w nowym domu. A na to Salma Hayek, że chciałaby mieć w ogóle jakiś dom. Ale czy o to chodzi to nie wiem ;)

ocenił(a) film na 8
LinaInverse

Salma Hayek?

ocenił(a) film na 7
fargo4

Aaaa zawsze mi się mylą xD szczególnie że nie jestem fanką ani jednej ani drugiej;)

ocenił(a) film na 7
LinaInverse

Jezu, ale pomylić Hayek z Cruz, to jakby pomylić Karolaka z Bradem Pitt'em - zupełnie inna uroda, delikatnie mówiąc! :-)

ocenił(a) film na 8
T_Eridane

Młody Salvatore pyta się swoją matkę czy w wiosce do której wyjeżdżają jest jakieś kino, na co ona odpowiada, że jej tam wystarczy dom.

ocenił(a) film na 7
MeRkUrY92

Dzięki. Co rozumiesz przez tę scenę?

ocenił(a) film na 8
T_Eridane

Jak dowiadujemy się pod koniec wszystkie retrospekcje były w istocie nowym filmem reżysera. Cały ból wiążący się z powrotem do tamtych chwil, które ukształtowały go jako człowieka, udało mu się przekuć w nową formę sztuki. Zaakceptował go co wcześniej przychodziło mu z trudem i wyzwoliło w nim to nowe pokłady siły twórczej. W rezultacie doprowadziło to do swoistego rozliczenia się z przeszłością. Natomiast same słowa wypowiadane przez bohaterów ukazują nam dwie perspektywy spojrzenia na świat. Salvador już jako dziecko był zafascynowany kinem i stąd takie pytanie do matki. Natomiast ona w trudnej sytuacji rozmyślała tylko o tym by zapewnić swojemu dziecku i sobie dach nad głową.

ocenił(a) film na 7
MeRkUrY92

też to tak odebrałam. film mnie wybitnie ujął

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones