PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96582}

Błędny ognik

Le feu follet
7,6 1 832
oceny
7,6 10 1 1832
7,8 4
oceny krytyków
Błędny ognik
powrót do forum filmu Błędny ognik

Lubię zarówno filmy o alkoholizmie jak i filmy niespieszne w swojej fabule, oparte na dialogach.
Ale ten film mnie wymęczył. Trudno mi wejść do głowy głównego bohatera, który cierpi na ból życia. Tym bardziej, że bohater nie przeżył żadnego traumatycznego wydarzenia, które spycha go w stronę depresji. Właściwie to z niecierpliwością oczekiwałem oczywistego końca tej historii.
Pomijajac stan ducha głównego bohatera - tutaj dialogi są zupełnie z czapy, przeintelektualizowane, odrealnione. Czasem nie wiedziałem co człowiek chce drugiemu człowiekowi przekazać, nawet biorąc poprawkę na to, że dialogi wyglądają jak dyskusja snobistycznych nauczycielek od polskiego.

piotrek2121

Depresja bohatera ujawnia się lękiem przed bliskością, nie dostajemy odpowiedzi, z jakiego powodu narodził się ten lęk, moim zdaniem jest to plus filmu, że nie dostajemy odpowiedzi na tacy. Według mnie przyjaciele ułudnie potrafili kochać i być kochanym a jedynie szachowali swoim uczuciami, główny bohater nie był to tego zdolny wiec jego samotność oraz lek przed bliskością się pogłębiał. Dlatego doceniają sposób przedstawienia tematu oraz technikę wykonania filmu na czele z muzyką wystawiłem produkcji najwyższą ocenę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones