PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=436781}

Błękitny deszcz

Powder Blue
6,7 7 750
ocen
6,7 10 1 7750
Błękitny deszcz
powrót do forum filmu Błękitny deszcz

czy ktoś jeszcze prócz mnie widział w 90 minucie filmu odbicia w szybie dwóch postaci filmowych siedzących na ławce na świeżym powietrzu?

bedni

Jaki konkretnie fragment filmu masz na myśli?

Dymian

dokładnie ten co opisałem, dzieje sie w 90 minucie filmu kilka razy :)

bedni

masz rację trzeba sie dobrze przyjżeć (1:30:00)

ocenił(a) film na 7
Loskens

Ja nic nie widzę..
Chodzi o ujęcie zbliżenia rose i qwerty jak stoją w oknie? Która to część okna ukazuje tajemnicze zjawy w odbociu? :P

server69

ok widać odbicie,czemu to tak? jak oni kręcili ten film ?

ascorp

też mnie to ciekawi, może strasznie wiało a chcieli szybko nakręcić scenę gdzie wiatr nie istnieje ;)

ocenił(a) film na 7
bedni

Nadal nie widzę tego odbicia.. ludzie naprowadźci mnie :P

server69

90 minuta filmu, Forest Whitaker siedzi z żoną na ławce na cmentarzu i tam gdzie w tle są drzewka to widać odbicia postaci jakby siedziały w szklanej budce telefonicznej

ocenił(a) film na 7
bedni

Dzięki :) Faktycznie jest jakby powielenie konturów przy postaciach :)

server69

Trudno wyczuć,pare sekund wczesniej kiedy podchodzi do niej widac ze wlosy lekko rozwiewa,moze faktycznie zaczelo wiac i oslonili ich,albo jakis bubel przy montazu filmu!

ocenił(a) film na 3
bedni

ja tam nic nie widze :p , normalnie soie siedza na tej lawce i gadaja i widac drzewa

ocenił(a) film na 7
5y7w1a

tu masz screena, nic tu nie widać niezwykłego, bo to widać przy jakimś ruchu, kwadratem masz zaznaczone największe "skupienie", więc oglądając patrz się w to miejsce :)

http://img170.imageshack.us/img170/5042/beztytuucac.jpg

ocenił(a) film na 3
server69

chlopie nie wchodzi mi link :( a chcialam to zobaczyc ;D

ocenił(a) film na 7
5y7w1a

może teraz ;)
http://i31.tinypic.com/2vuzjaw.jpg

ocenił(a) film na 3
server69

no rzeczywiscie cos tam widac :) dzieki za poprawke;d

5y7w1a

Racja! Gratuluję czujnego oka!
Jest to błąd. Ale jak go scharakteryzować, błąd montażowy?

A jak ktoś ma problemu z zobaczeniem: niech patrzy na Whitakera cały czas, jego kontur będzie powielony i odstawał jakieś 2cm w prawym górnym rogu,

BUNCH

Potwierdzam. Tyle, że u mnie scena w parku jest w 86 minucie filmu. Efekt rzeczywiście wydaje się być taki jakby pomiędzy obiektywem, a aktorami była szyba na której pojawiają się dodatkowe odbicia. W tej scenie zastosowano sporo efektów świetlnych nadających jej charakter wizji. Pewnie się zakręcili i nie zauważyli odbicia, aż było za późno.

ocenił(a) film na 6
bedni

Też to zauważyłem, dziwne :P

Ponadto niezłym zonkiem jest to, że pod sam koniec filmu, gdy jeden z
głownych bohaterów wychodzi z kościoła pada śnieg, a chwilę później już
świeci słońce i dziewczyna jest ubrana w cienką, czerwoną sukienkę :)

KamilM

I nie zauważyłeś, że ta dziewczyna w czerwonej sukience to jego zmarła żona?

ocenił(a) film na 7
bedni

ta scena to sen, wizja Charliego Bishopa. Uwazam ze została zrobiona w ten sposób celowo

bedni

Ludzie, w filmie, tzn. jego oglądaniu mają służyć emocje, nie wypatrywanie jakichś technicznych detali, które producentom "nie wyszły". Życzę wrażliwośći!

Raven_11

Nie oglądałem pod kątem detali technicznych. Po prostu to zauważyłem i sie tym podzieliłem, a sam film pod względem przesłania i emocji jest super!

ocenił(a) film na 8
bedni

a u mnie przy 90 minucie jest calkiem inna scena :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones