PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=115111}

Błyskające światła

Blinkende lygter
7,1 2 521
ocen
7,1 10 1 2521
Błyskające światła
powrót do forum filmu Błyskające światła

Kto lubi czarny humor rodem z Danii, będący pretekstem do opowiedzenia zupełnie poważnej opowieści o traumach, słabościach i prawdziwej przyjaźni, ten się nie zawiedzie.
Są oczywiście strzelanki, wciąganie prochów i niecenzuralne odzywki, bo taka jest konwencja tego i innych filmów , które wyszły z pod pióra znakomitego scenarzysty i reżysera młodego pokolenia – Andersa Thomasa Jensena.
Jest też gwiazdorska obsada, znana z większości ważnych duńskich filmów, ale mimo że film jest z 2000 roku, czyli z początków dorobku Madsa Mikkelsena, to on jest najjaśniejszą gwiazdą tego filmu. Jako najmniej rozgarnięty i najbardziej brutalny z całej czwórki bohaterów Arne - jest rewelacyjny. Zajmuje sobą cały ekran, czyli jak jest w kadrze, to skupia na sobie całą uwagę i nie widać zatem nikogo innego.
Dodatkowo Mads ma w sobie ten dar, że do każdej roli przeobraża się również zewnętrznie, właściwie prawie bez charakteryzacji. Odpowiednie obcięcie włosów, ubranie, czasem okulary i już jest zupełnie kimś innym. Tutaj jest Arnem.
Gorąco polecam.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
Karen_M

Historia dobra. Tylko ze (za wyjatkiem Madsa i Ulricha) aktorsko jakby nie bardzo. Cos mi nie gralo w tym filmie. Moze montaz. Swietne historie z dziecinstwa (i kazda z tym okraglym oknem, z Muminkami mi sie to kojarzylo) jakby bajkowe (z typowo Andersenową tragedią, samobójstwo ojca, poronienie, samobójstwo kolegi, zawał ojca) - najlepsza bajka o trzech jablkach, najbardziej ze snu wyrwana. Bardziej bym sie oparł na tych opowieściach z dzieciństwa i dodał do tego troche Tima Burtona lub Terrego Guiliama. Podobało mi się też to przeobrażanie sie bandy poprzez dom, poprzez lekarza i myśliwego. Na początku myslełem, że to jakby Gang Olsena, tylko w formie bardzije realistycznej, mniej slapstick-owej, na poważnie, bo tyle niepowodzeń ich spotykało i zupełnie nielogicznych wyborów. Lekarz, leczący wodą+solą, myśliwy który nie zabijał ludzi, bo nie miał jeszcze powodu (i to surrealistyczne zabijanie krów, zwierząt (oczywiście okrutne z samego faktu zabijania).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones