PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=736411}
7,1 195 287
ocen
7,1 10 1 195287
6,9 45
ocen krytyków
Baby Driver
powrót do forum filmu Baby Driver

Edgar Wright wokół swojej songlist-y zrobil film, który ogląda sie znakomicie. Sekwencja z napisami początkowymi kręcona w jednym ujęciu to majstersztyk. Sceny pościgów i ucieczek jak w najlepszych filmach samochodowych. Obsada wymiata, szczególnie podobał mi sie JamieFoxx. Przewiduje sukces kasowy, gdyż sala kinowa pękała w szwach na wtorkowym pokazie przedpremierowym. Takich pomysłów trzeba we współczesnym kinie.9/10

brastek

Dziś, tania środa, też jeden z pierwszych pokazów, Toruń i z piętnaście osób. Smutne to aż było.

ocenił(a) film na 6
brastek

Nie no, jak wymiata to musi być fajny

ocenił(a) film na 9
brastek

Sekwencja startowa majstersztyk. Aż chciało się oglądać. W momencie, w którym się skończyła aż mi się smutno zrobiło. Ehh.. Playlista kapitalna. Najbardziej pamiętliwa scena jak dla mnie to scena strzelaniny z "tequilą". Mega. Montarz wymiata. Podczas pościgów kiedy kamera wjeżdża pomiędzy drzewa i z idealną precyzją wplata się z dzwiękami muzyki, czy nawet strzelaniny idealnie zagrane do muzyki... pe-reł-ka! Więcej takich filmów. Po wyjściu z kina aż sam chciałem zacząć ruszac się do muzyki tak jak baby w początkowych scenach haha. Wielkie, wielkie propsy dla Wrighta. :D

ocenił(a) film na 9
Qba333

Ja jadąc z kina i słuchając soundtrack zauważyłem ze inni widzowie w swoich samochodach załączyli muzę z filmu i bujają sie w jej rytm. Niesamowita siła oddziaływania płynąca z ekranu

ocenił(a) film na 8
Qba333

My wsiedliśmy do samochodu w garażu podziemnym i ruszyliśmy.... tłumik mamy dziurawy więc daliśmy gaz do dechy to wyobraźcie sobie co czuliśmy, w dodatku po tym filmie xD rewelacja! Do domu 200 km/h byle uciec przed policją i radarami hahahahahahah

ocenił(a) film na 9
wiktoria_nowak

hahaha skąd to znam, my czekaliśmy na taxę i pierwsze o czym myślałam, to przyłożyć kierowcy rewolwer do czoła, przejąć wóz i jechać x km na przypale :D

ocenił(a) film na 9
wiktoria_nowak

Nam w trakcie jazdy przedziurawił się tłumik :D

ocenił(a) film na 9
brastek

Dzisiaj w heliosie maksymalnie 10 osób, a szkoda bo film jest doskonały.

ocenił(a) film na 9
ejdamejdam

Jestem zawiedziony ze tak mało widzów decyduje sie na wizytę w kinie. W USA gdzie mieszkam spodziewałem sie ogromnego sukcesu kasowego. Film już sie zwrócił ale bez rewelacji. Zreszta 2 jak dotąd najlepsze filmu sezonu letniego tzn. oprócz BD, King Arthur tez nie zachwycił ilością widzów.

ocenił(a) film na 7
brastek

A u mnie sala pękała w szpach

ocenił(a) film na 7
MygyBulla

"w szwach". Przepraszam :P

ocenił(a) film na 7
yush

:-P

ocenił(a) film na 7
MygyBulla

^_^

ocenił(a) film na 7
brastek

A propos rewelacji; film nie jest żadną rewelacją więc dlaczego miałby mieć rewelacyjnie liczebną widownię i rewelacyjny sukces kasowy? Pomysł setki razy powtarzany w różnych filmach. Film po prostu dobry i nic ponadto.
Ja celowo wybrałem wczesny seans, bez widzów czyli bez żarcia i siorbania.

użytkownik usunięty
Treh

To uczucie, gdy idziesz do kina i dostajesz setny film o młodocianym kierowcy mafii z szumami usznymi, który synchronizuje swoje działania z słuchaną przez siebie muzyką :(

Świetny komentarz :-D pozdr

ocenił(a) film na 7

Acha, czyli szczególnym wyróżnikiem są szumy uszne. To sobie taką półkę ustawię. Jak się pojawi kolejny film, gdy jednym z bohaterów (setnie powtarzanym) będzie kierowca wożący mafiozów, ubrany w koszulę w kratę, do dołożę kraciastokoszulowych.

ocenił(a) film na 7
Treh

Te acha mi się wymsknęło, ma być aha.

użytkownik usunięty
Treh

Oczywiście, że są. Sprawiają, że życie głównego bohatera napędzane jest słuchaną przez niego muzyką, co powoduje, że film ma tak oryginalną formę.
Właśnie przez to nie jest po prostu "setnym filmem o kierowcy".
Gdyby to podejście miało przełożenie na rzeczywistość, to Alien byłby po prostu "setnym filmem o kosmosie", a Scarface "setnym filmem o kryminalistach".

ocenił(a) film na 7

OK. Nie upieram się. Moja opinia wynikała wyłącznie z własnego odczucia. Filmowi i tak dałem dobrą ocenę, bo jest dobry.

ocenił(a) film na 9
brastek

Zgadzam się w 100%, ledwo wyszłam z kina i 1wsze o czym pomyślałam to o przesłuchaniu sountracku.
Wciąż jestem oczarowana, po wyjściu z kina słów mi zabrakło.
Wylądowałam na tym filmie przypadkowo i absolutnie nie żałuję, oby więcej takich!!

ocenił(a) film na 8
brastek

No i Filmweb nie poleciło "Baby Drivera", mimo że mija 5 dni od premiery, a powinno :(

ocenił(a) film na 8
kryst007

bo każdy w redakcji musi dać ocenę powyżej ósemki, a Popielecki dał 7/10.
Nie będzie "Filmweb poleca".

brastek

jestem na świeżo po seansie. przyznam szczerze że jestem trochę rozczarowana Baby Driver - po tych wszystkich zachwytach nad tym filmem spodziewałam się czegoś więcej. ale... bynajmniej nie żałuje że na niego poszłam. ostatecznie mi się naprawdę podobał - jak dla mnie mocna siódemka...czy też mocna 7 z lekkim wahaniem ku ósemce :P Jamie i Lily rwelacyjni jak dla mnie. ale Ansel - zajebisty. przez naprawdę długi czas nie trawiłam tego aktora. teraz zastanawiam się jak to w ogóle możliwe ;)

a to co najbardziej mnie wkurzało to... beznadziejni ludzie w kinie. no nie wiem, czy ludzie naprawdę zaczynają tracić poczucie humoru? czy też nie umieją docenić , bądź co bądź świetnego filmu? nie potrafię w pełni cieszyć się filmem kiedy wiem że obok mnie ktoś nie bawi się tak dobrze jak. a trochę takich osób u mnie na sali było. niestety tak mi się trafiło...

ogółem ze swojej strony polecam ;))

ocenił(a) film na 6
isobel

Może dlatego że ten film to nie jest komedia? zaśmiałem się zaledwie kilka razy, trochę się wynudziłem, mimo darmowego biletu czuje że straciłem czas. Po zabraniu ścieżki dźwiękowej widzimy dobrą obsadę i słabą fabułę. Najlepszy motyw z naszym młodym kierowcą to tylko pierwsza scena ucieczki autem - zabawna i trzymająca w napięciu, potem powoli się zaczyna dłużyć. Drugi dobry motyw to że cały film jest w rytmie soundtracku. Niestety nie dostrzegam w nim nic więcej. Daję naciągane 6 bo mimo wszystko film

Fanek_3

jak to nie jest? przecież gatunkowo określany jest jako komedia m.in. mnie tam bawił - w odpowiednich momentach, oczywiście. może mam po prostu inne poczucie humoru niż Ty i ludzie z którymi akurat byłam na seansie.
pozdrawiam:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones