Film

La piscine

1969 1 godz. 53 min.
7,5 2 799
ocen
7,5 10 1 2799
4 492
chce zobaczyć
{"id":"32293","linkUrl":"/film/Basen-1969-32293","alt":"Basen","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/22/93/32293/6931856.2.jpg"}
Jean-Paul i Marianne spędzają lato w luksusowej wilii w okolicach Saint-Tropez. Ich spokój burzy pojawienie się byłego kochanka Marianne.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Jean-Paul (Alain Delon) i Marianne (Romy Schneider) - para kochanków - wspaniale spędzają wakacje w swojej willi w Saint-Tropez. Pewnego dnia zjawia się u nich był kochanek Marianne, Harry (Maurice Ronet). Razem z nim jest jego córka - Penelopa (Jane Birkin). Stosunki między Jean-Paulem a Harrym bardzo szybko stają się wrogie. 

studio
Société Nouvelle de Cinématographie (SNC) / Tritone Cinematografica
inne tytuły
La piscina Włochy
Więcej...
Do roli Marianne rozważane były Monica Vitti i Angie Dickinson, jednak Alain Delon przekonał reżysera, aby obsadził Romy Schneider.
W „Basenie” Romy Schneider i Alain Delon odgrywają parę kochanków, którzy biorą udział w morderstwie. W rzeczywistości aktorzy ci stanowili wcześniej parę także w życiu. Filmowa ofiara ma zaś na imię Harry ... jak prawdziwy mąż Romy Schneider - Harry Meyen.

Zdjęcia do filmu kręcono w Ramatuelle i Saint-Tropez (Francja).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Klasyk, który się nie starzeje

  soleil2000

  Znakomity, ponadczasowy film Jacques'a Deraya. Znakomicie zarysowane postacie bohaterów. Kultowe już kreacje Romy Schneider, Alaina Delona i Maurice'a Roneta. Nie należy zapominać o mniejszej, ale równie ciekawej roli Jane Birkin.

 • Subtelna gra uczuć

  Gerard_Wolcott ocenił(a) film na 6

  Ten film jest więc dla widzów oczekujących na filmie doznań znanych z teatru (choćby z Czechowa), a nie przeciętnego filmu sensacyjno-romantycznego. Cała recenzja pod linkiem: http://komet.blox.pl/2014/06/S ubtelna-gra-uczuc.html

  4
  • Klimatyczny, spokojny, sielankowy i typowo letni nastrój zmienia się pod koniec filmu. Dlatego warto czekać na rozwinięcie akcji.

   nikah ocenił(a) film na 8

   Bardzo dobra obsada. Nastrój. Fabuła. Całość warta obejrzenia.

   4
   • Warto! Nie zestarzal sie

    Santiago84 ocenił(a) film na 9

    Film odkrylem przypadkeim, dla mnie to kino z prawdziwego zdarzenia. Aktorzy graja ta, ze wciagaja nas, ogladajaych, nawet w 2018 roku. Birkin zjawiskowa. Scenariusz ciekawy bo nie jest ograniczony do jednego gatunku, swietnie to robi... temu filmu ;) polecam

    1
    • fascynacja

     Arrakin ocenił(a) film na 8

     Ten film nie jest nieprzeciętny, ale ogląda się rewelacyjnie! Klimat kina europejskiego w pełni! Gdy dochodzi do morderstwa, akcja wciąż toczy się własnym trybem, obraz nie zamienia się w sensację. Nadal pozostaje słońce, basen i relacje między para na pierwszym miejscu.

     2
     Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.