PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=566871}

Batman w cieniu Czerwonego Kaptura

Batman: Under the Red Hood
7,4 10 349
ocen
7,4 10 1 10349
6,5 6
ocen krytyków
Batman w cieniu Czerwonego Kaptura
powrót do forum filmu Batman w cieniu Czerwonego Kaptura

Cenzura w filmie

ocenił(a) film na 8

Mam pytanie do osób posiadających oryginalne DVD z filmem. Czy ten film w oryginalnym dvd jest
wycięty lub ocenzurowany?
Bo jeżeli nie... to po kiego grzyba wciskają w sklepach filmy takie jak ten czy "The Dark Knight
Returns" na półkach między filmami dla pięciolatków? Rodzic kupi to dla dziecka i pierwsza scena
to tłuczenie dzieciaka łomem...

jangru1804

nie jest ocenzurowany, też w sumie za durne to uważam, ale myślą, że każda animacja = bajka

ocenił(a) film na 8
MartinHart

Dzięki, już kupiłem i sprawdziłem.
Wkurzające jest to kiepskie tłumaczenie w tych filmach. Zauważyłem to już przy "Dark Knight Returns", że napisy często się nie zgadzają z wypowiadanym tekstem przez co wiele zdań nie ma najmniejszego sensu, jakby tłumacze pisali tekst przy pomocy tłumacza google.

Np. Kiedy Ra's Al Ghul mówi do swoich ludzi "stand down" (co po angielsku zazwyczaj oznacza "spocznij" lub też "wycofaj się") w filmie było wytłumaczone "bądź gotowy", to słaby przykład ale jedyny jaki zapamiętałem.

ocenił(a) film na 9
jangru1804

No i jak - jest standardowy czy ocenzurowany?

tak jak uwielbiam oglądać świat "Batman: Animated Series" to jednak ten film jak na taką produkcję był szokiem porównywalnym do "Mrocznego Rycerza" a nawet bardziej ze względu na pierwowzór. Jakby nie było to jednak nie spodziewałem się scen katowań (Joker był jak Brunner w "Stawce" - uwielbiany bo nikt nie widzi jak katuje ludzi :P), przecinanie szyj butelką, palenie żywcem czy nawet krew po strzale z karabinu w głowę. Do tego SAM WIESZ JAKA scena mająca miejsce w Bośnii jako wisienka na mocno popieprzonym torcie. Nadal uważam to za świetnie dojrzałą animację, tym nie mniej za nic nie puściłbym go dzieciom.

ocenił(a) film na 8
tc1987

Krew tam gdzie powinna jest i scena masakrowania łomem też nie została wycięta. Ogólnie animacja nie jest w ogóle ocenzurowana ale polskie napisy tam jednak leżą...

ocenił(a) film na 9
jangru1804

Hmm, błąd w tłumaczeniu? Nie spotkałem się z takowym. Może to dlatego że, <UWAGA UWAGA! W tym momencie, nastąpi lokowanie produktu> używam programu NAPI*PROJEKT! Ba DUM Tssssssss!

ocenił(a) film na 8
Heller1304

jeżeli masz HBO to obejrzyj którąś z animacji DC (często rano lub w południe lecą) to zobaczysz.

ocenił(a) film na 9
jangru1804

nie mam owego kanału, nie stać mnie , za duża bieda w tym kraju.

ocenił(a) film na 7
jangru1804

PG-13 pasuje, tak jest na imdb razem detalami co, jak i dlaczego. Jak poksi dystrybutor/sklep dał ciała to już sprawa dla jakiegoś rzecznika

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones