PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=566871}

Batman w cieniu Czerwonego Kaptura

Batman: Under the Red Hood
7,4 10 349
ocen
7,4 10 1 10349
6,5 6
ocen krytyków
Batman w cieniu Czerwonego Kaptura
powrót do forum filmu Batman w cieniu Czerwonego Kaptura

Jak to jest? Myślałem, że Robin to Nightwing, a w tym filmie są to dwie różne postacie. O co chodzi?

ocenił(a) film na 10
Szejku

Poczytaj więcej komiksów i się dowiesz, że Robinów było trochę więcej niż 1.

Necroalkoterrorist

Domyślam się, że jakbym poczytał komiksy to bym wiedział geniuszu. Niemniej nie po to zadaje pytanie by ktoś powiedział, żebym poczytał komiksy, a po to, by ktoś odpowiedział na temat.

ocenił(a) film na 10
Szejku

I Robin - Dick Grayson, został później Nightwingiem, przed Crisis on Infinite Earths dlatego, że stwierdził, że jest już dorosły, a po Crisis opuścił Batmana po misji, w której jego mentor prawie zginął.
II Robin - Jason Todd, ta historia jest całkiem dobrze pokazana w filmie.
III Robin - Tim Drake, rozszyfrował, że Batman i Robin to Bruce Wayne i Dick Grayson i przekonał Batmana, że potrzebny jest ktoś taki jak Robin. Obecnie jest znany jako Red Robin.
IV Robin - Stephanie Brown, wcześniej znana jako Spoiler, została Robinem po tym, jak ojciec Tima odkrył co robi jego syn i zmusił go, żeby przestał.
V Robin - Damian Wayne, po tym jak Bruce Wayne znika po Final Crisis, nowym Batmanem zostaje Dick Grayson i postanawia wyszkolić Damiana na nowego Robina.
Earth-31 Robin - Carrie Kelly, wersja Robina z The Dark Knight Returns.

Necroalkoterrorist

O kurczaki. xD

Szkoda, że o tym nie ma w serialach czy polskich komiksach.

ocenił(a) film na 10
Szejku

W Batman The Animated Series było dwóch Robinów, Dick i Tim, to samo w serialu Young Justice. W polskich wydaniach widziałem kiedyś "Knightfall", a tam jest Nightwing i Timothy Drake. Nie wiem też czy "Death in the family" nie był wydany w Polsce, a w nim jest Jason. Mam nadzieję, że teraz pomogłem ;]

Necroalkoterrorist

Bardzo, dzięki. :)

Youg Justice niedługo będę oglądał, z komiksami to ciężko będzie. :)

użytkownik usunięty
Szejku

Prawda, batmany wydawane w polsce w latach 90 przez tm semic teraz są praktycznie nie do dostania, sam mam prawie 40 a wyszło ich dwa razy tyle. Miejsca gdzie można dostać stare komiksy to różnorakie sklepy z książkami z drugiej ręki, giełdy staroci, czasem alegro. Szansa jednak jest.

ocenił(a) film na 8

jest szans ai to duza - znam kolekcjonera, ktory jest lokalny doemnie, mam tel. i email ktory ma ponad 70tys. komiskow - zaczal zbierac w wieku 4 lat wiec jak sie domyslacie jest starszy (nie wiem dokladnie ile ale mogby byc moim dziadkiem :D). Jesli komus bardzo zalezy na jakims numerze komisku moge sie popytac.

Jest tylko jeden chaczyk, mieszkam w anglii - wiec trzeba poczta/ przelew abo ebay/allegro!

ocenił(a) film na 10
Szejku

Z góry wybacz za spojlera, w "Youg Justice" będzie podobnie: Dick Grayson, będący pierwszym protegowanym Batmana zostanie później Nightwingiem, zaś jego miejsce zajmie Tim Drake. Wspomniany będzie również Jason Todd. W kreskówce "Batman: TAS" z lat 90' nie pokazano Jasona Todda gdyż uznano, że historia z "Batman: A Death in the Family" (na podstawie której częściowo powstał "Batman: w cieniu Czerwonego Kaptura") jest zbyt kontrowersyjna. Może ciężko w to uwierzyć, ale odpowiedzialność za śmierć Jasona w "Batman: A Death in the Family" ponoszą sami fani, którzy w głosowaniu mogli zdecydować, czy chcą śmierci Jasona, czy też nie. Wybrali śmierć.

ocenił(a) film na 9
ash_williams85

Dobrze to zrobiło historii.

użytkownik usunięty
Necroalkoterrorist

dzieki, bardzo ciekawe i pomocne ;

ocenił(a) film na 10

To się cieszę, jakby ktoś miał jeszcze jakieś pytania od DC albo Marvela to można do mnie napisać.

ocenił(a) film na 8
Szejku

Zawsze możesz wpisać w google i się dowiedzieć w minutę.

harry_rabbit

Już sporo nadrobiłem. :)

ocenił(a) film na 8
Szejku

To się chwali! :) Chociaż ja nigdy nie lubiłem Robina. Jeśli znasz angielski to w zasadzie można wszystkie komiksy Batmana zassać z netu i mieć rozrywkę na lata ;)

harry_rabbit

Ja kiedyś kupowałem potem miałem przerwę i ostatnio wróciłem i już też wydałem grubo ponad 1500zł na komiksy, i mam rozrywkę na długi czas, na ile, to się okaże. :)

ocenił(a) film na 10
harry_rabbit

Można, sam przeczytałem tak wiele komiksów, ale radość z posiadania ich na półce jest niepomiernie większa.

ocenił(a) film na 8
Necroalkoterrorist

No tak. Kiedyś miałem wszystkie komiksy wydane przez TM Semic - wszystkie serie co do jednego i żal teraz pomyśleć - sprzedałem, choć za dobre pieniądze to trochę szkoda. Ale mam teraz na kompie, więc chociaż miejsce w domu na inne rzeczy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones