PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=626318}

Batman

The Batman
7,4 107 697
ocen
7,4 10 1 107697
7,4 53
oceny krytyków
Batman
powrót do forum filmu Batman

Już plansza tytułowa filmu udowadnia, że Matt Reeves miał pomysł na ten film. Chcę więcej takich obrazów. Nawiązująca do filmów nori wysmakowana pełna oryginalnych nietypowych dla supermovie kadrów reżyseria to mistrzostwo w swoim fachu. Mroczne ciemne zawsze w połowie czarne kadry to poziom historyczny. Czuć czarne kryminały, „Ojca chrzestnego” i momentami „Łowcę androidów”. Podobnie aktorsko. Cały drugi plan jest wyśmienity. Każdy zmienia barwę ton głosu. Niektórzy kuszą się o naśladowanie Pacino/De Niro (Farrell), Brando (Kenzie). Pod tym względem to bardziej film Oscarowy niż blockbaster. Dano też daje czady gdy w końcu dochodzi do głosu. To poj** jakich mało. Godny następca Jokra. Nawet Turturro dał radę czego się obawiałem. Niestety najsłabiej wypada pierwszy plan. Kobieta kot jedynie wygląda. Patison jako Bruce Waye też się jakoś nie pokazał, ale jako Nietoperz nie ma sobie równych. Swoich poprzedników miałby na heta jak łobuzów z metra. Czuć siłę każdego jego ciosu. Straszy z mroku. Operator specjalnie filmuje go z dołu, aby pokazać jaki jest wielki. Gdy prowadzi auto przechodzą ciarki. To jest BATMAN. Coś wspaniałego. O muzyce nie muszę chyba pisać. Każdy kto usłyszał jej choć kawałek wie że bron się sama. Jednak widzów przyzwyczajonych do papki wybuchów film zawiedzie, ponieważ akcji jest w nim jak na lekarstwo. Scenariuszowo też mogło być lepiej. Film jakby się skończył kilka minut wcześniej tylko by zyskał. Niestety od 2/3 ciągnie się jak „Powrót Króla” po stopieniu pierścienia.

ocenił(a) film na 8
malysz369

Zgadzam się co do długości filmu, trochę za dużo pobocznych scen, które w ogólnym rozrachunku nie wniosły za dużo do fabuły. Ja rozczarowałem się końcowym "pojedynkiem". No oczekiwałem jednak czegoś więcej niż Gacek versus copycat'ci Człowieka Zagadki, ale same sceny walki moim zdaniem świetne, szczególnie montaż i oświetlenie w scenie jak Batman wychodzi z windy w klubie, no coś pięknego + ten soundtrack, aż ciarki przechodziły. Postać Gordona w moim odczuciu bardzo podobnie wykreowana i zagrana jak w trylogii Nolana z jednak przewagą Oldmana. Kobieta kot o niebo lepsza niż w Mrocznym Rycerzu, ale relacja z Gackiem - tak jak wspomniałeś - meh. Ogólnie jestem zadowolony z seansu, szczególnie urzekła mnie warstwa wizualna, jednak wchodząc na salę miałem troszkę wyższe oczekiwania.

ocenił(a) film na 9
kub4

Też liczyłem na lepsze zwieńczenie filmu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones