PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=404343}

Ben X

7,3 5 151
ocen
7,3 10 1 5151
Ben X
powrót do forum filmu Ben X

Tak więc wygląda na to, że lekki autyzm przekształcił się w schizofrenię?
Wg. mnie moment w którym poznał Scar tak mocno na niego wpłynął, że jego wyobraźnia wykreowała sobie tę 'drugą' - nieprawdziwą - wyraźnie było pokazane jak pociąg w którym siedziała odjechał...
Czytałem kilka tematów poniżej, ale w żadnym nie odniesiono się do schizofrenii.
Co do filmu - jest naprawdę świetny, ale ile to się nawkurzałem, aby obejrzeć go na megavideo.

ocenił(a) film na 7
Kerakk

Tak na marginesie ta " łagodna odmiana autyzmu" nosi nazwę Zespołu Aspergera
Podejrzewam, że w niektórych, ciężkich przypadkach jedna z tych chorób nie wyklucza drugiej (mogą występować razem), ale w tym konkretnym przypadku wiemy, że chłopak cierpiał na ZA a nie schizofrenię.

ocenił(a) film na 8
melpomene_fw

No i właśnie,troche mi to nie pasowało,to że nasz główny bohater ją widział po raz pierwszy po pigule,którą mu zaserwowali "koledzy"było ok,jak najbardziej,pózniej doszedł do siebie i co?...wykreował ja od nowa jak w schizofrenii a mało tego na stałe,co nie znaczy że mi się ten zamysł twórców nie spodobał(bo tak)tylko,że co z realizmem?

ocenił(a) film na 7
aronn

ale kogo widział ??? po tabletkach??? tą dziewczynę???

ocenił(a) film na 8
melpomene_fw

Po jednej tabletce....no przecież wtedy gdy wydawało mu sie,że się z nią całuje a faktycznie była to jego matka.Oczywiście w innych sytuacjach co jakiś czas "odlatywał"ale to było chwilowe,cały czas miał kontakt z rzeczywistością,inaczej było tylko z wizją dziewczyny,którą widział na stałe u swojego boku...

ocenił(a) film na 8
aronn

".no przecież wtedy gdy wydawało mu sie,że się z nią całuje a faktycznie była to jego matka"

matka przyjechała w trakcie całowania. Wtedy Ben zaczął sobie nawijać.

ocenił(a) film na 5
Kerakk

Ben cierpiał prawdopodobnie na schizofrenie. Autyzm jest jednym z objawów schizofrenii podobnie jak omamy. Narkotyk zadziałał jak katalizator który spowodował pojawienie się kolejnego objawu.

ocenił(a) film na 8
Kerakk

Moim zdaniem to obraz stworzony przez reżysera, interpretacja tego, że myśli o dziewczynie i byciu z nią opanowały jego umysł. Nie widział jej naprawdę, tylko wyobrażał sobie jakby było, gdyby przy nim była w różnych sytuacjach. Wydaje mi się, że trudno to inaczej przedstawić, a zabieg który wykonano na końcu filmu odbieram jako informację dla widza "jej fizycznie przy nim nie było".

Kerakk

schizofrenicy widzą innych ludzi tylko w filmach, to bujda

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones