PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=193460}
6,3 63 114
ocen
6,3 10 1 63114
6,1 8
ocen krytyków
Beowulf
powrót do forum filmu Beowulf

Arcydzieło

ocenił(a) film na 10

Przepiękny, głęboki i bardzo niedoceniony film; dzieło skończone - doskonale opowiedziana, wielowątkowa historia chwytająca za serce - merytorycznie doskonała, równie wspaniale wyreżyserowana. Wg. mnie bardzo krzywdzące jest traktowanie tego filmu w kategorii "kino 3d" i porównywanie z jakimś awatarem, który kończy się na efektach i banalnej, aczkolwiek sprawnie dobranej fabule. Zapewne również zbiorę cięgi za to, co teraz napiszę, ale wg. mnie "Beowulf" ma o wiele więcej sensu oraz treści (dla tych, którzy czytają między wierszami) niż cała szumnie zrealizowana kinowo trylogia Tolkiena, która dla mnie jest typowym przykładem przerostu formy nad treścią. "Beowulfa" oglądałem przed chwilą po raz czwarty i za każdym razem zachwyca mnie coraz bardziej.

Damned

Jednocześnie muszę się zgodzić i zaprzeczyć. Jak najbardziej zgadzam się, że film jest niedoceniony. Również uważam, że film rewelacyjny w każdym aspekcie. Natomiast stanowczo muszę zaprzeczyć krytyce Trylogii Tolkiena który to film uważam za najlepszy. Być może jest to wynikiem mojego sentymentu z dzieciństwa kiedy to przeczytałem trylogie. Najczęściej po przeczytaniu książki oglądając film czuje się zawód a w moim przypadku było odwrotnie. Oglądając miałem ogromną satysfakcję, że reżyser i ja podobnie interpretowaliśmy dzieło Tolkiena. Kończąc przychylam się, Beowulf film głęboki, wciągający i dający dużo do myślenia.

Damned

" "Beowulf" ma o wiele więcej sensu oraz treści"

Ma więcej treści niż WP, ale nie wiem czy o wiele więcej. Zgodzę się z Tobą, "Beowulf" to film wielowarstwowy, świetnie wyreżyserowany, pełen niejednoznacznych postaci. Bardzo niedoceniony, choć akurat "Avatar" to film równiez o pewnych treściach. Zauważ również dwie ciekawe rzeczy.
1. Gdyby film nie był zrobiony w takiej technice, miałby średnią wyższą o punkt, co zresztą łatwo sobie wyobrazić.
2. Można przejrzeć np. to forum i po liczbie wpisów zobaczyć jak ludzie oceniają i ile jest komentarzy czy tematów typu "efekty są słabe, niepotrzebny eksperyment" itp.

A to swiadczy o tym, że ludzie nawet nie próbują (i nie mogą) przebić się przez coś takiego jak efekty. A przecież to nie Bergman, nie jest trudno dostrzec pewne rzeczy. Przykre niestety.

Piotrek4

Na pocieszenie "Piotrek4" te wpisy świadczą, że jednak istnieje garstka ludzi widzących w filmach coś więcej niż tylko efekty specjalne. Swoją drogą technikę w jakiej zrobiony jest Beowulf uważam za całkiem udany eksperyment. Nie wiem czy właśnie to, nie skłoniło mnie do obejrzenia tego filmu. Dopiero w trakcie oglądania (a dokładnie po obejrzeniu) dostrzegłem głębie tego filmu.

gtremik

Co do techniki, po części się zgodzę. Ja uważam, że miejscami jest fajnie zrobiony, a miejscami bardzo słabo.

Ale i tak nawiększym atutem jest postać Beowulfa, niesamowicie wielowymiarowa. Potem Grendel gra Malkovicha, choć Hopkins też daje radę.

Zapomnieliśmy o jednej rzeczy. Muzyka to coś boskiego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones