PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=193460}
6,3 63 114
ocen
6,3 10 1 63114
6,1 8
ocen krytyków
Beowulf
powrót do forum filmu Beowulf

A przynajmniej ja biję czołem o posadzkę i wiję się z ekstazy przed tą produkcją.

Kawał dobrego kina.

Cóż mogę powiedzieć - wybrano jedną z najlepszych staroangielskich (+ silne naleciałości Skandynawskie) legend. Dołożono do niej to i owo. Podrasowano graficznie i oto mamy efekt.

Powieść była epicka - i w filmie ta epickość jest widoczna gołym okiem. Typowa opowieść dla tego rejonu - walka z olbrzymami, smokami i innymi monstrami. Jest i morał i naukę można czerpać jak się chce. A jak ktoś lubi czystą akcję to też będzie szczęśliwy.

Brutalna, dość "rycerska" walka. Dzięki animacji komputerowej można było ładnie ją ukazać, te wszelkie nabijanie na włócznie, rzut o słup, rozrywanie. Bitwy i smoka. Postać Grendela. A te fantastyczne wyskoki. No miodzio.

Czuć ten klimat północy. Honor, drakkary, ostre topory, swoiste pragmatyczne podchodzenie do wiary, uczty i pieśni o wielkich czynach. To jest piękne. Mało takich produkcji ostatnio niestety, a szkoda.

Film widziałem dwa razy, za każdym się świetnie bawiłem i bez cienia nudy śledziłem akcję i podziwiałem widoki.

A muzyka - po prostu bomba. Świetnie pomaga w budowie tego "barbarzyńskiego" klimatu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones