PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=193460}
6,3 63 114
ocen
6,3 10 1 63114
6,1 8
ocen krytyków
Beowulf
powrót do forum filmu Beowulf

Jak filmiki z jakiejś gry. Chyba raczej do dzieci będzie adresowane. Po Zemeckisie spodziewałem się czegoś lepszego - a przede wszystkim aktorskiego.

filmik z gry?! :o stary pokaż mi gdzie w jakiej grze są na takim poziomie filmiki?!

th0rax

Project Offset, patrz i płacz jak to wygląda przy tej marnej animacji.

Guzik_5

Crysis np.

Zrodlo

Crysis i Projec offset mają rzeczywiście niesamowitą animację i grafikę (szczególnie ten drugi), ale przyjrzyjcie sie proszę jeszcze raz animacji ruchów, mimice twarzy i szczegółowości postaci w trailerze beowulfa. Nie mówię że każda scena jest idealna ale pierwsze sceny i postać Angeliny wymiata powyższe gry głęboko pod dywan ;)

th0rax

Wygląd twarzy, no cóż, trzeba im przyznać postarali się, szczególnie właśnie u Angeliny. Jednak zauważ jak wygląda tam animacja! Chodzi mi np o te spadające strzały. Wystarczy zrobić porównanie jak to wyglądało w '300'. W tym przypadku jestem w 97% obiektywny i powiem, że niestety chłopaki od animacji powinni się jednak bardziej do tego filmu przyłożyć.

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
Guzik_5

tez to popre ale nie pojde na ten film ze wzgledu na efekty tylko z checi poznania calej historii Beowulf, zemeckis raczej nigdy mnie nie zawiodl i nie sadze zeby teraz tak sie stalo, zwiastun mnie usatysfakcjonowal, poczulem reke Zemeckisa :)

Guzik_5

Oczywiście w 100% mogę stwierdzić że cały trailer jest daleki od perfekcji, jednak co najmniej połowa scen z trailera jak to detalowośc postaci czy ich animacja jest nieporównywalna do żadnych innych do tej pory wykonanych grafik. Nie chodziło mi w mojej wypowiedzi że wszystko tu ociera się o fotorealistycznośc, a chodzi mi o sceny które przykuwają w nim szczególną uwagę.
Na pewno całościowo film w większości będzie miał grafikę i animacje dalekie od perfekcji albo i dalsze, ale te sceny które będą mogły zwykłego widza zmylić pod względem "czy to film - czy grafika?" przejdą za pewne do historii ;]
Takie jest moje zdanie ;]

th0rax

No zobaczymy. Oczywiście chciałbym, żeby było tak jak mówisz, abym sobie zadawał pytanie, czy oni aby na pewno nie zatrudnili prawdziwych aktorów ;). Życzę tej animacji jak najlepiej.

Pozdrawiam.

Guzik_5

co do 300.. jak usłyszałem.."i am beowulf!" to natychmiastowe skojarzenie "this is sparta!" dokladnie ten sam ton wypowiedzi i lol.. ale filmik nie jest zły.. czekamy na pełna wersje.. ale rzeczywiscie w niektorych momentach widac pewne niedogodności.. twarz beowulfa w niektorych scenach wygląda jak u plastikowej lalki.. mimo to prezentuje sie calkiem niezle.. tylko ten latający stworekjakis taki smieszny bardziej niz straszny.. no ale zobaczymy..

ocenił(a) film na 7

Dla dzieci może i tak, ale ja dzieckiem nie jestem a uważam, że to może być bardzo interesujące pod względem wizualnym dzieło, jakich nie kręci się zbyt często - mimo obecnego zaawansowania technicznego. Technika przenoszenia mimiki aktora na postać komputerową była jednak już we "Władcy pierścieni" Jacksona a także "Ekspresie polarnym" tego samego Zemeckisa i wyszło to bardzo naturalnie. Wystarczy trochę wyobraźni poużywać, co w tego rodzaju produkcjach jest wręcz wskazane, ale nie każdy spełnia ten podstawowy wymóg:)

ocenił(a) film na 6

...chcecie zobaczyć ten film dlatego, że zapowiada się na ciekawą fabułę itd... czy dlatego, że wykorzystano w nim 'rewelacyjną' technikę?...

...bo obawiam się, że na tą technikę jednak film postawi... a z samym poematem będą go łączyć jedynie imiona...

ocenił(a) film na 10
Snaga_Przeklety

Jedno jest pewne, ci świetni scenarzyści stworzą pierwszą wierną adaptację poematu. Widać to już na trailerze. Tego jestem pewien.
Co do animacji w pierwszym trailerze była świetna, lecz jeszcze nie dopracowali szczegółów.
Zobaczcie dzisiejszy trailer, który wygląda o niebo lepiej, widać, że przez 2 miechy nie próżnowali. Animacja powala, no i klimat :)
Z trailers.hatak.pl sobie ściągnijcie, bo nie wiem czemu, ale tego redband trailera jeszcze tu nie ma:)
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 6
JediAdam

...buahahahahaha... wierną ekranizację poematu?... czytałeś go?... bo ja dwa dni temu... jakoś tam Angeliny Jolie nie widzę... i klimatu ta animacja za cholerę nie oddaje...
...ale pewnie żartowałeś, a ja głupi się nabrałem... to jedyne wytłumaczenie...

JediAdam

Coś takiego, kto zatem zniknął "Beowulfa" z 2005 roku?

ocenił(a) film na 10
EineHexe

Dlatego nie lubię tu pisać...

Mniejsza o to, Angeliny Jolie nie było, ale "MATKA GRENDELA" była, w oryginalnym staroangielskim "Grendles modor", tak samo, jak owy smok także był w poemacie. Nie będę nikogo przekonywać, że będzie to świetny film. A, że to animacja to co? Może mi wyjedziecie, że animacja = bajka?
Animacja jest świetna, a film odniesie sukces, zobaczycie w listopadzie.
Pozdrawiam.

JediAdam

Tak, tyle ze kochająca mamusia Grendela nie była seksowną laską z wielkim, za przeproszeniem, cycem, tylko odrażającą morską wiedźmą. Drobna różnica.

ocenił(a) film na 6
EineHexe

...no właśnie ;)...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones