PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=808176}

Bergman - Rok z życia

Bergman - Ett år, ett liv
7,2 1 226
ocen
7,2 10 1 1226
6,8 5
ocen krytyków
Bergman Rok z życia
powrót do forum filmu Bergman - Rok z życia

cześć! czy ktoś może jest w stanie mi pomóc i wie jaki, również skandynawski, reżyser podejmuje się podobnej tematyki co Bergman?

ocenił(a) film na 10
monkmistrz

Nie wiem co masz na myśli mówiąc o podobnej "tematyce".
Z filmów o podobnych, "skandynawskich" klimatach mógłbym polecić wstrząsający film "Droga węża" Bo Widerberga, "Dobre chęci" Billego Augusta ze scenariuszem Ingmara Bergmana, "Wół" Svena Nykvista, operatora zdjęć u Bergmana, "Wiarołomni" Liv Ullmann, także zrobionego wg scenariusza Bergmana. Dodałbym jeszcze "Charakter" Mike'a van Diem. Miłego(?) oglądania.

mak_5

Dzięki! Na pewno skorzystam

monkmistrz

Sam Bergman mówił, że jego filmowym mentorem był Victor Sjostrom, ale szczerze mówiąc nie jestem w stanie wskazać w jakim stopniu filmy Bergmana są odbiciem Sjostroma (za mało widziałem ;) ). Ze skandynawskich klasyków może podpasowałby Ci też Carl Th. Dreyer (polecam Dzień gniewu!)

HerrDecadens

Dzięki! Obroniłam już pracę z tego i doszłam do kilku wniosków, głównie sama, a skoro komisja mnie poparła, to dobrze myślałam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones