PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611337}

Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

Berserk Ōgon Jidai-hen I: Haō no Tamago
7,5 2 861
ocen
7,5 10 1 2861
Berserk Ōgon Jidai hen I: Haō no Tamago
powrót do forum filmu Berserk Ōgon Jidai-hen I: Haō no Tamago

...to sie niezle w jajco wpuscilem. Czytalem na innej stronie, ze ma powstac film Berserk... a tu sie okazuje, ze to nie bedzie film tylko bajka... szkoda bo chetnie bym zobaczyl Berserka w wersji filmowej...

Pijany_Mistrz

Mam nadzieje, ze to bedzie chociaż kontynuacja tej animowanej serii, bo bez sensu jakby w filmie od nowa umiescili to samo co bylo w serialu

użytkownik usunięty
Pijany_Mistrz

Anime to nie bajki, pamiętaj(Trafiłeś na fankę). I tak, wszystko będzie pokazane od początku.

a skonczy sie tak samo jak serial czy bedzie ciagniety tez dalszy watek jak w komiksach ? ;P

użytkownik usunięty
Pijany_Mistrz

manga to nie komiks... no, może i komiks, ale nadal - inny. Tego już nie wiem, czekaj na oficjalne informacje.

Nie skonczyli serialu to powinni chociaz w anime dokonczyc caly watek, no ale ok, poczekamy zobaczymy :)

użytkownik usunięty
Pijany_Mistrz

Tak, najlepsze jest, że Kentarou Miura, twórca mangi, która jest oryginałem, ciągle pisze. Więc robienie filmu nawet na siłę jest idiotyczne, bo wątku nie dokończą. ( ;

ocenił(a) film na 9

O widać że jacyś nieświadomi. Z tzw. Golden Age mają być 3 filmy kinowe (Golden Age to okres przedstawiony w anime). Założeniem jest, że mają zekranizować całą mangę (łącznie z tym co jeszcze nie wyszło) w kolejnych filmach, w olbrzymim projekcie rozłożonym na ponad dekadę.

gagarin77

oo super,, ze zekranizuja calosc, to swietna wiadomosc xD

Pijany_Mistrz

nie zbyt czaję jak można nazwać bajką film, w którym widać hektolitry krwi i tysiące zażynających sie ludzi, a także nawet sceny tortur.

użytkownik usunięty
jedrol8

Nazwijmy to "bajką goro". Brzmi lepiej, co nie?

goro? skąd takie określenie? Poza tym równie dobrze perwersyjne hentaie można nazwać bajkami.

użytkownik usunięty
jedrol8

goro to japońskie określenie na sceny przemocy, tortur, najczęściej pokazanej BARDZO brutalnie, czyli rozczłonkowywanie części ciała, wyrywanie skóry, pokazanych na kartkach mangi albo scenach anime. Można jednak tą nazwę dopasować do całego Berserka, bo tam jest dużo zabijania w sposób goro, chociaż wcale nie horrorowego.

Pijany_Mistrz

Mam ochotę odciąć ci łeb olbrzymim mieczem bo użyleś słowa na "b" by opisać anime.

crazy_race

hehe wy dalej o tym? juz zapomnialem o tym temacie, przypomnialem sobie dopiero jak odczytalem powiadomienie :P dla mnie to moze byc bajka, anime lub hentai byle by zekranizowano calosc xD albo chociaz do momentu gdzie sie manga konczy xD

ocenił(a) film na 8
Pijany_Mistrz

Widząc te wszystkie nowe adaptacje filmowe hollywoodzkich twórców (np. Dragon Ball), padam na kolana i dziękuję wszystkim świętym chrześcijańskim, egipskim, islamskim i indyjskim za to, że będzie to animacja....

I zapowiada sie pięknie... Oczywiscie to nie to samo, co manga.. Bo co jak co, ale kreski mangi nic nie przebije, ale przynajmniej wygląda czysto i schludnie... Nie tak jak serial...

Pozdrawiam!

DensuNoBaka

Amen. Drugiej filmowej adaptacji Dragon Ball bym nie zniósł.

DensuNoBaka

Zalezy jakiej produkcji bylby ten film, jesli USA to wiadomo, powstalby hollywoodzki shit, jesli prod japonskiej, wtedy wierze, ze zostalby zachowany klimat Berserka. Tak jak to bylo w przypadku filmowej adaptacji Yattaman prod japonskiej, zostal w zupelnosci zachowany klmat anime. Japonce potrafia :)

Pijany_Mistrz

Szukam w mandze berserk na manga library momentu w którym Guts ponownie sie widzi z Grifftithem który ponownie jest w ludzkiej postaci, ktoś wie który to tom/rozdział?

jedrol8

Chodzi ci o sam początek kiedy zaczyna się retrospekcja ?

crazy_race

Znaczy że chodzi mi o moment kiedy oni się znowu widzą, długo po zaćmieniu, jak Griffith znowu jest w swojej starej postaci, a nie w formie Femto.

jedrol8

jeśli jeszcze nie znalazłeś to jest zaraz po tym jak Griffith się odrazdza w ciele dziecka Gutsa (spekulacja nie pamiętam aby oficjalnie potwierdzona była)po tym jak Guts ratuje Casce a spotkanie ma miejsce na cmentarzysku mieczy gdzie Guts ponownie walczy z Zoodem

crazy_race

Ja mangę przeglądam na Manga library gdzie jest kilkaset rozdziałów, ciężko wśród takiej ilości znaleźć jeden pewien motyw.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones