PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611337}

Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

Berserk Ōgon Jidai-hen I: Haō no Tamago
7,5 2 861
ocen
7,5 10 1 2861
Berserk Ōgon Jidai hen I: Haō no Tamago
powrót do forum filmu Berserk Ōgon Jidai-hen I: Haō no Tamago

Już Jest!!

ocenił(a) film na 9

Film pojawił sie już sieci, jednak jest to prosty rip z blue ray. I zajmuje on ,,zaledwie,, 19 GB.
No nic, pociechą jest że to już kwestia paru dni jak ktoś wrzuci normalnego ripa.

ocenił(a) film na 9
NAZNACZONY

Swoją drogą film mega wrażenie robi, zwłaszcza końcowa scena w stylu jeden się wznosi, drugi upada.
Za plus trzeba uznać że jest bardzo wierny mandze (jak na czas w którym to upchnięto) za minus animacje. Komputerowe kukły są... kukłami i poruszają się czasem skokowo. To razi.

Aha, Disney, w swoich najlepszych czasach nie robił tak dobrych plenerów tradycyjną sztuką. Nie jestem pewien czy widziałem jakąkolwiek bajkę (tak, wiem że to anime ale patrzę w szerszym spektrum tytułów) z takimi widokami.
Końcowy kawałek wgniata w fotel.

ocenił(a) film na 9
Bohnart

woha.. oglądacie po japońsku? - respect. Ja czekam na jakiegoś dobrego angielskiego fansuba.

ocenił(a) film na 9
NAZNACZONY

juz wyszedl ten rip 720p, po 2 GB
a co do subowanej wersji, mozemy poczekac nawet miesiac, chyba ze ktos w japonii sie wezmie xD

ocenił(a) film na 9
pivamornfis123

Mangę znam na pamięć więc na napisy niespecjalnie czekam :). Jestem świeżo po oglądnięciu i powiem wam że jest dobrze, ale...
Film jest jak na mój gust mocno za krótki, ok 1,10 h nie licząc napisów końcowych i teasera następnego epizodu. Także nie zapoznamy się z bohaterami tak dobrze jak w mandze, nie poznamy licznych relacji łączących bohaterów i wielu mniej istotnych dialogów. A szkoda, bo dzięki temu w orginale było dużo lepiej czuć więzy łączące brygadę jastrzębi. Przypomnę że serial miał 25 odc. po 1h każdy, a traktował o tych samych wydarzeniach co nowa trylogia z wielkiego ekranu. Secundo animacja mimo że rewelacyjna w momentach akcji, czasem kuleje na dalszych tłach. Widzimy zatem randomowych żołnierzy z niemal identycznymi , bardzo prostymi twarzami, czasem skaczącą animację, no i kontrowersyjny cell shading. Nie wiem czy dobrze napisałem nazwę, chodzi o technikę animacji. Osobiście najchętniej zobaczyłbym film w animacji rodem z lat 90 , jak np. w filmie Akira. Za to ogromną zaletą jest wierne odwzorowanie mangi i brak cenzury vide scena przed walką z Zoodem. Podsumowując mogli zjebać, tak jak serial, jednak tak się nie stało. Najsłabszym elementem jest wg. mnie długość ( 2,5 h było by w pytkę jak dla mnie ;) ) więc ocena ode mnie to 8+.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones