PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611337}

Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

Berserk Ōgon Jidai-hen I: Haō no Tamago
7,5 2 861
ocen
7,5 10 1 2861
Berserk Ōgon Jidai hen I: Haō no Tamago
powrót do forum filmu Berserk Ōgon Jidai-hen I: Haō no Tamago

evangelion, berserk...

ocenił(a) film na 7

ktoory klasyk doczeka sie jeszcze shity remasteringu?

ocenił(a) film na 9
fabio

Właśnie wychodzi BD Cowboy Bebop, kilka dni temu widziałem gdzieś remasterowany Elfen Lied, a RahXephon był kilka miesięcy temu.
PS
Z tego co pamiętam to NGE był tylko remasterowany do wydania DVD, bo BD dopiero jest w planach. i chyba powinieneś ten temat założyć pod serialem a nie pod filmem (restartem)

ocenił(a) film na 7
gagarin77

restartem nazwałbym Hellsing

ocenił(a) film na 9
fabio

To dlaczego piszesz o "shity remasteringu" filmu, który wyszedł w zeszłym roku i który czegoś takiego jeszcze nie przechodził?

ocenił(a) film na 7
gagarin77

spytam inaczej, które jeszcze klasyki zostaną w przyszłości pohańbione tak jak evangelion, berserk...?

ocenił(a) film na 9
fabio

Heaven Knows, Mr. Allison

ocenił(a) film na 7
gagarin77

nie, dziękuje...

ocenił(a) film na 4
fabio

swego czasu chodzily dosc mocne plotki o live-action evangelion, wiec najgorsze jeszcze przed nami

ocenił(a) film na 7
fabio

Nie przesadzajmy z hańbieniem. Biorąc trylogię filmową pod uwagę razem ze starą serią anime, wspólnie dość dobrze obrazują Złoty Wiek. Stary serial, co oczywiste, był w stanie zobrazować dużo większy zakres materiału; ale trylogia również wzbogaca go o pewne elementy.

Oczywiście, najlepiej czytać tylko mangę, obejrzeć z niedosytem serial i pozostać snobem. Mnie jednak podobało się nowe, kolejne podejście do tematu. Co więcej, istnieje możliwość kontynuacji ekranizacji, co przywitałbym z dużym ukłonem.

ocenił(a) film na 9
fabio

raczej remake'u, bo on w całości robiony był odnowa, a nie odświeżany...

fabio

Nowy evangelion, że shitty to rozumiem...
ale Berserk? LOL
imo bliżej do tego określenia jest serii z 1997 (choć zła nie była)

ocenił(a) film na 7
Okash

starsze pokolenie nadal czyta mange i woli wersje z 1997, nową traktuje w kategoriach ciekawostki

fabio

cóż, ja też nade wszystko wolę mangę i spodziewam się, że żadna adaptacja nie dorówna jej świetności.
jednak między mangą a serią z 97 stawiam te nowe kinówki

ocenił(a) film na 7
Okash

i tak wolę w pełni rysowane animacje

fabio

Również wolę rysowane, zwłaszcza ręcznie. Niestety te czasy minęły... ; / Ale to już gadka na inny temat.
Nowym kinówkom brak niekiedy ręki ludzkiej w tym, szczególnie w scenach gdzie przewalają się masy żołnierzy [jak dla mnie to największa wada] i komputerowa animacja wygląda wtedy żałośnie. Inne sceny - takie jak np. zbliżenia, indywidualne walki już nie są generowane przez ohydne CG, a rysowane na tabletach, wtedy jest ok jak dla mnie.
Z drugiej strony w tv nie podobało mi się w tych samych scenach [bitwy] pokazywanie nieruchomych rysunków namazanych akwarelkami, czasem tylko telepiących się... trochę na łatwiznę i jakby uciekanie od animacji z lenistwa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones