PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=636146}

Betar

7,0 230
ocen
7,0 10 1 230
Betar
powrót do forum filmu Betar

Faszyzm żydowski

ocenił(a) film na 2

Peany na cześć nacjonalistów żydowskich i zupełny brak historycznego tła w Polsce- mam na myśli ekscesy młodzieży polskiej przeciwko Żydom, które były głównym powodem powstania Betaru. Poza tym typowy dla prawicowców pojazd po lewicy, którą najchętniej by wymazali, żeby tylko wszyscy bez wyjątku myśleli tak, jak ich naczelny wódz. To jest aż zbyt znajome, żeby można to było puścić do emisji. Ale operator jest wspaniały. Jak taki zdolny człowiek może robić takie g?

ocenił(a) film na 2
Phanes

Pardon, mam na myśli tylko skrajnych prawicowców.

ocenił(a) film na 9
Phanes

jakie peany? autorzy po prostu pokazują historię Betaru. "Pojazd po lewicy"? To nie autorzy filmu tylko sami betarowcy w filmie tak się wyrażają o lewicy. Zresztą bardzo słusznie, bo w historiografii polskiej i izraelskiej takie zjawisko jak Betar zamiata się pod dywan. Mają prawo czuć się niedocenieni

ocenił(a) film na 6
Phanes

"zupełny brak historycznego tła w Polsce- mam na myśli ekscesy młodzieży polskiej przeciwko Żydom, które były głównym powodem powstania Betaru"

Trochę wątpię, żeby "ekscesy młodzieży polskiej przeciw Żydom" były głównym powodem powstania Betaru, natomiast jeśli chodzi o tło historyczne, to właśnie zabrakło informacji o wzajemnych stosunkach żydowskich faszystów z Betaru i antysemickich faszystów polskich z ORN-Falaga. Otóż byli oni w sojuszu i np. wspólnie atakowali demonstracje Bundu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones