Without Warning

1 godz. 40 min.
7,5 493
oceny
7,5 10 493
651
chce zobaczyć
{"type":"film","id":35137,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Without+Warning-1994-35137/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Bez ostrzeżenia
 • Amerrozzo ocenił(a) ten film na: 7

  ...to właśnie oni zawinili. Bo kto normalny posyła trzy ciała niebieskie na zamieszkaną planetę, a później jeszcze dwumilową asteroidę? Wprawdzie więcej nie wiemy, niż wiemy, jednak można przypuszczać, że kosmici (jeśli to byli oni) mieli raczej złe zamiary. Okej, rozszczepili pierwszą asteroidę na trzy, ta spadła na niezamieszkane tereny. Ludzkość nie zareagowała. Po co więc później ten cyrk z dwumilowym obiektem pędzących z ogromną prędkością? Któż to ma wiedzieć, że są to "pokojowe zamiary"? Że niby ta asteroida miała zamiar wyhamować tuż przed uderzeniem? Ciekawe, jaką ma drogę hamowania, ale gdzieś w okolicach Jowisza powinniśmy postawić odpowiedni znak. Bo z filmu wynika, że leciała wciąż bardzo szybko, nagłe zatrzymanie tak ogromnego obiektu pędzącego tak szybko nie pozostałoby bez skutków dla ziemskiej okolicy. Chyba że kosmici dysponowaliby supertechnologią. Ale wówczas pojawia się inne pytanie: skoro tacy rozwinięci, skąd takie nieokrzesane maniery z bombardowaniem planety, porywaniem ludzi (to wszystko, zanim odpowiedzieliśmy ogniem) i dlaczego całe to przedsięwzięcie takie napastliwe? Nie lepiej było wysłać gołębia-kosmitę? To byśmy odczytali jednoznacznie.

  Jak dla mnie zielone czubki same wypowiedziały wojnę. Dzięki ludzkości za Stany Zjednoczone!

 • xharythion ocenił(a) ten film na: 8

  Amerrozzo o ile dobrze zrozumiałem - pierwsze 3 asteroidy - które później emitowały sygnał radiowy - miały być swego rodzaju sondami dla kolejnych.

  nikt też nie powiedział, że kosmici są mocno technologicznie do przodu.

  nikt tez nie powiedział, że to kosmici ;)

 • Amerrozzo ocenił(a) ten film na: 7

  xharythion Może nie wprost, ale tak wynikało z wielu sugestii, że to kosmici. Pierwsze trzy asteroidy były wyraźnie zsynchronizowane. Zatem za całą akcją stał ktoś inteligentny. Kto? Kogokolwiek tu nie wstawisz, zawsze będzie podpadał pod kategorię kosmity. Jest tylko jeszcze jedna opcja konkurencyjna: że to jakieś bóstwo czy Bóg sam. Ale gdy masz dwie hipotezy, bierzesz tę prostszą, niewymagającą rozszerzania uniwersum o nadnaturalne postacie.

  Nikt też wprost nie powiedział, że kosmici są mocno technologicznie do przodu, ale to wynikało z samego rozmachu całego przedsięwzięcia. Chyba że chcesz mi dać do zrozumienia, że ludzie są dziś w stanie przeprowadzić tak gigantyczną operację z ogromnymi obiektami precyzyjnie wycelowanymi w strategiczne miasta? Asteroidalna kanonada jest jeszcze poza naszym zasięgiem, więc filmowi kosmici są mocno technologicznie do przodu.

 • xharythion ocenił(a) ten film na: 8

  Amerrozzo niekoniecznie "mocno". zmień asteroidę na rakietę i masz już to co My robimy (choć to 94 rok ;) ).