film

Bez ostrzeżenia

Without Warning
1994
1 godz. 40 min.
7,4 520
ocen
7,4 10 1 520
732
chce zobaczyć
Spokojny letni wieczór. Telewidzowie oglądają ulubiony serial. Nagle jego emisja zostaje przerwana. Okazuje się, że właśnie doszło do katastrofy. Wielkich rozmiarów... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Bez ostrzeżenia zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Spokojny letni wieczór. Telewidzowie oglądają ulubiony serial. Nagle jego emisja zostaje przerwana. Okazuje się, że właśnie doszło do katastrofy. Wielkich rozmiarów asteroida rozpadła się na trzy części, które uderzyły w Ziemię. Jedna spadła na Chiny, druga na terytorium USA, trzecia na Francję. Wszystkie kanały informacyjne donoszą oSpokojny letni wieczór. Telewidzowie oglądają ulubiony serial. Nagle jego emisja zostaje przerwana. Okazuje się, że właśnie doszło do katastrofy. Wielkich rozmiarów asteroida rozpadła się na trzy części, które uderzyły w Ziemię. Jedna spadła na Chiny, druga na terytorium USA, trzecia na Francję. Wszystkie kanały informacyjne donoszą o tragicznych konsekwencjach kosmicznej kolizji. Narasta atmosfera grozy. Prezenter wiadomości kanału CBS - Bree Walker Lampley, komentuje wydarzenia z USA, a Sander Vanocur przeprowadza wywiad z Arthurem C. Clarke.

na podstawie
Walon Green (materiały do scenariusza, historia) /
studio
Mountain View Productions / Warner Bros. Television / Wolper Organization, The
tytuł oryg.
Without Warning
inne tytuły
W filmie wystąpiło dwoje profesjonalnych dziennikarzy grających samych siebie. Bree Walker Lampley pracuje w San Diego dla wiadomości Channel 10, a Sander Vanocur ma za sobą karierę w NBC, ABC News, The New York Times, oraz The Washington Post.

Film wyemitowano 30 października 1994 roku w rocznicę radiowej emisji słuchowiska Orsona Wellesa "Wojna Światów". Film jest hołdem złożonym tej audycji.
Po emisji filmu wielu ludzi uwierzyło w prawdziwość relacjonowanych wydarzeń, głównie z powodu obecności Sandera Vanocura. W wyniku tego stacja CNN zakazała swoim reporterom oraz prezenterom grania samych siebie w filmach opowiadających fikcyjne zdarzenia.
Film "Bez Ostrzeżenia" widziałem w sumie dwa razy; raz ładnych parę lat temu i drugi raz kilka miesięcy temu. Wrażenie, jakie wywarł na mnie ten film za każdym razem, było spore (delikatnie mówiąc), a chwile grozy, jakie przeżywałem, trudno opisać, dlatego postanowiłem napisać o nim trochę ciepłych słów. Nie wnikając w szczegóły, film można opisać... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych