PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1241}

Bez przebaczenia

Unforgiven
7,9 92 144
oceny
7,9 10 1 92144
8,4 35
ocen krytyków
Bez przebaczenia
powrót do forum filmu Bez przebaczenia

Mógł byc lepszy...

ocenił(a) film na 8

Film całkiem niezły . Jak zwykle perfekcyjny Hackman ,Freeman także . Bez Clinta film by wiele zyskał ,ale nie można mieć lub nie mieć wszystkiego na raz. Nieźle się ogląda ,mimo wszystko tzn .mimo Clinta.

ocenił(a) film na 9
alfer

Bez Clinta ten film by nie istniał...

ocenił(a) film na 10
alfer

Najlepsza rola Clinta Eastwooda jako aktora....
Szkoda, że w tym samym roku był Al Pacino w Zapachu Kobiety...

ocenił(a) film na 8
kaioken26

No dobra ! Trochę przeholowałem... Clint jest świetnym aktorem , niezłym reżyserem i nawet kompozytorem (Rzeka tajemnic). Te trochę przekory dlatego , że chwaląc Clinta stawia się (niezasłużenie )innych wybitnych aktorów w jego cieniu. W " Bez przebaczenia " odbieram to dość wyraźnie. Dla mnie Clint to jednak "Brudny Harry ". Totalną wpadką aktorską i reżyserską jest , moim zdaniem, " Wzgórze złamanych serc". Tu już całkiem serio piszę , że film by wiele zyskał ;-) gdyby w ogóle nie powstał. Odmiennie niż "Rzeka.." czy "Bez..".

ocenił(a) film na 10
alfer

"bez clinta film by wiele zyskał" teraz pytanie , jak film może zyskać bez reżysera?

ocenił(a) film na 8
PepperDr

szkoda ,że nie przeczytałeś posta do kaiokena (tuż nad twoim) -wypowiedź dotyczy gry aktorów...

ocenił(a) film na 10
alfer

Też nie uważam Clinta za wybitnego aktora. Świetnie gra twardzieli albo właśnie kowbojów. Natomiast jego rola w Unforgiven jest dla mnie szczytem jego kariery aktorskiej. Jego postać w tym filmie nie jest jednowymiarowa. Nie można powiedzieć, że Munny jest na wskroś zły czy dobry. Stara się zapomnieć o swojej mrocznej przeszłości, ale ta wraca jak bumerang. Clint zagrał świetnie małomównego, niewykształconego człowieka, który chce zarobić pieniądze dla swoich dzieci, a późniejsze wydarzenia wymuszają na nim powrót do starych nawyków.
Jako reżyser Clint Eastwood jest genialny i mam nadzieję, że z tym nie będziesz polemizował ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones