plakat filmu Biała hrabina

Biała hrabina

The White Countess
6,6 2 525
ocen
6,6 10 1 2525
2 989
chce zobaczyć
{"type":"film","id":123905,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Bia%C5%82a+hrabina-2005-123905/tv","text":"W TV"}]}
Biała hrabina
  • iTunes - https://www.apple.com/pl/itunes

    wypożycz / kup
    od 9,99 zł


"Biała hrabina" to rewelacyjny film - kolejny owoc współpracy legendarnego producenta Ismaila Merchanta i reżysera Jamesa Ivory'ego - trzykrotnie nominowanych do Oscarów za Najlepszy Film i za Najlepszą Reżyserię ("Pokój z widokiem", "Powrót do Howards End", "Okruchy dnia"). Jest to poruszający, umiejscowiony w Chinach dramat o wygnaniu,"Biała hrabina" to rewelacyjny film - kolejny owoc współpracy legendarnego producenta Ismaila Merchanta i reżysera Jamesa Ivory'ego - trzykrotnie nominowanych do Oscarów za Najlepszy Film i za Najlepszą Reżyserię ("Pokój z widokiem", "Powrót do Howards End", "Okruchy dnia"). Jest to poruszający, umiejscowiony w Chinach dramat o wygnaniu, tęsknocie i triumfie miłości autorstwa nagrodzonego pisarza Kazuo Ishiguro ("Okruchy dnia"). Akcja rozgrywa się pełnej przepychu, olśniewającej i zarazem zepsutej i rozwiązłej atmosferze Szanghaju lat 30. ubiegłego stulecia. Zbliża się wojna domowa i wkroczenie armii japońskiej. Todd Jackson to amerykański dyplomata, w rolę którego wcielił się dwukrotnie nominowany do Oscara Ralph Fiennes (Najlepszy Aktor, "Angielski Pacjent", Najlepszy Aktor Drugoplanowy, "Lista Schindlera"). Sofia Belinskaya, zagrana przez Natashę Richardson ("Pokojówka na Manhattanie", "Wdowy"), to arystokratka, uciekinierka z Rosji, z trudem zarabiająca na życie jako tancerka, a czasami nawet prostytutka. Jackson, z pomocą swego tajemniczego japońskiego przyjaciela, szpiega Matsudy (Hiroyuki Sanada, "Ostatni samuraj") otwiera odnoszący sukces nocny klub, w którym gwiazdą jest właśnie hrabina Sofia. Podczas spektakularnego masowego exodusu z miasta, który nadaje filmowi niepowtarzalny klimat, Sofia rozdziela się ze swoimi powinowatymi Verą i ciotką Olgą - granymi przez siostry Redgrave - wielokrotnie nominowaną Vanessą (zdobywczyni Oscara dla Najlepszej Aktorki Drugoplanowej, "Julia") i Lynn (dwukrotnie nominowana do Oscara, Najlepsza Aktorka, "Georgy Girl", Najlepsza Aktorka Drugoplanowa, "Bogowie i potwory"), które w tajemnicy próbują uciec z maleńką córeczką Sofii - Katyą. Czy matka i córką będą znowu razem, czy rodząca się miłość między Sofią a Toddem zdoła dojrzeć, pokonując makabrę wojny?

Biała hrabina zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

Filmweb uwzględnia obecność filmów/seriali/programów udostępnianych na wskazanych serwisach streamingowych: Canal+, Netflix, HBO MAX, Player, TVP VOD, Play NOW, Itunnes, Apple TV+, Nowe Horyzonty, vod.mdag.pl, Pięć smaków, MOJEeKINO, Vod.pl, Chili, Amazon Prime, Ninateka, Playstation Plus Video Pass, Canal+ Premiery, Dafilms, Cineman, Outfilm, Kino Pod Baranami, Katoflix, Loomi, Viaplay, 35mm, WFDiF i Polsat Box.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą filmów, seriali, programów i bajek dostępnych na życzenie na platformach VOD.