PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=863035}

Biały Tygrys

The White Tiger
6,7 12 588
ocen
6,7 10 1 12588
6,4 14
ocen krytyków
Biały Tygrys
powrót do forum filmu Biały Tygrys

Więc najlepiej wszystkich zamordować i okraść
Średni przepis na "sukces"

Można też wyciągnąć morał, że niedouczony motłoch zawsze pozostanie motłochem i wbije ci nóż w plecy przy najbliższej okazji dlatego takich okazji stwarzać mu nie należy.

ocenił(a) film na 10
grens

powiedział człowiek, który dostał wykształcenie, wychowanie i dobry start i wydaje mu się, że wszystko co ma zawdzięcza sobie :) nic nie zrozumiałeś z tego filmu, za mało wyobraźni, za mało empatii

ocenił(a) film na 6
Peter1986

@Peter1986 w pełni się z Tobą zgadzam, gościu nie zrozumiał przekazu filmu, a ten zwrot niedouczony motłoch mówi wszystko o jego klasistowskich poglądach. Sorry @grens, może Cię tym zadziwię, ale też się wywodzisz z tego motłochu

kazikfranek

"klasistowskich" - ja prdl, czego te komuchy jeszcze nie wymyślą ;D
Słyszałem już chyba o setce nowych rodzajów "dyskryminacji", ale o klasizmie to jeszcze nie.

ocenił(a) film na 6
Grean

To świadczy tylko o Twoich wąskich horyzontach. Komuchy haha, mówisz do człowieka, który nie ma nic wspólnego z tym ustrojem i oczywiście wszystko, co liberalne światopoglądowo i socjaldemokratyczne jest dla Ciebie komunizmem - czekam na ten czas, kiedy edukacja w szkołach będzie na lepszym poziomie...

kazikfranek

Wtedy byś żadnej nie ukończył, więc morda tam, czerwony liberalisto.

ocenił(a) film na 6
Grean

Jeśli się dowartościowujesz, rozkazując obcym ludziom w sieci, polecam terapię

kazikfranek

Jeśli wyzywasz ludzi od klasistów ;P i prężysz się w sieci przed mądrzejszymi od siebie - to może zacznij z tą terapią od siebie.

ocenił(a) film na 6
Grean

I znowu pudło, przeczytaj jeszcze raz, klasistowskie poglądy to nie to samo, co klasista. Tak, polecam terapię dla każdego, nie ma się czego wstydzić. I ostatnia rzecz - stary ewidentnie trafiłeś na kogoś mądrzejszego od siebie, prężyć się w sieci wtf?

kazikfranek

Na to bym nie liczył. Nastał czas zdalnego nauczania. O ile wcześniej szkoły i uczelnie opuszczały tabuny nieuków, zaczynających zdania od: "Mi się wydaje", to przy tych, co nastaną, tamci będą geniuszami.

ocenił(a) film na 8
Grean

XXI wiek- niedouczone prawaki odkrywają istnienie pojęcia "klasizm" xD Paradne.
Myślę, że z takim intelektem powinieneś raczej ograniczyć się do filmów Patryka Vegi.

LUKA1985

Schyłek cywilizacji wymierającego białego człowieka:
Przygłupie czerwone szkodniki stosują pochwałę jako wyzwisko i nie rozumieją nawet kiedy wyśmiewa się ich bzdurne fobie.

ocenił(a) film na 6
kazikfranek

Słownik PWN: Motłoch - tłum ludzi zachowujących się po chuligańsku 2. lud, masy (w odróżnieniu od elity)
Czyli według ciebie bohater filmu jest świetnie wykształcony i należy do elity. I to ja nie zrozumiałem filmu, tak?

ocenił(a) film na 6
grens

Zapomniałeś dodać: z tej samej definicji: 1. pogard. tłum ludzi zachowujących się po chuligańsku
2. pogard. lud, masy (w odróżnieniu od elity) - Pogardliwie, czyli wskazując na Twój negatywny, pogardliwy stosunek. Przecież to oczywiste, że nie był wykształcony, mogłeś po prostu napisać, że był z nizin społecznych, a nie z motłochu - takie określenie jedynie świadczy o Twoim postrzeganiu niższych warstw społecznych, a zatem o Tobie samym (w niezbyt dobrym świetle).

ocenił(a) film na 6
kazikfranek

Znam wielu ludzi z tak zwanego ludu, których cenię i szanuję. Pomimo trudnego startu i braku wykształcenia mają swój honor, godność i kręgosłup moralny. W przeciwieństwie do bohatera filmu który dla pieniędzy, z zemsty zarżnął rozbitą butelką swojego pracodawcę.
Tak, do takich ludzi czuję pogardę i w przeciwieństwie do lewackich hipokrytów nazywam to po imieniu.

ocenił(a) film na 6
grens

To nie jest ani trochę porównywalna sytuacja - rozwinięta Polska z Indiami, ich chory system kastowy i ogromna przepaść w rozwarstwieniu społecznym, i do tego Twój dowód anegdotyczny. Ja nie czuję do nikogo pogardy, bo nie wiem, jakie byłoby moje zachowanie w takiej sytuacji, w przeciwieństwie do prawackich hipokrytów nie udaję, że wszystkie moje czyny są czyste jak łza.

ocenił(a) film na 6
kazikfranek

Ja wiem, jakie byłoby moje zachowanie i tym się różnimy. EOT

ocenił(a) film na 6
grens

Jak pożyjesz, to zobaczysz, że nie wszystko jest czarno-białe, po Twoich wpisach domyślam się, że jesteś jeszcze dosyć młody. Zdziwiłbyś się, bo pewnie nie różnimy się tak bardzo. Eot

ocenił(a) film na 6
kazikfranek

Miał być koniec, ale napiszę ci jeszcze coś ku refleksji. Mam 60 lat, z niejednego pieca chleb jadłem, parę razy byłem w Indiach. Pomyliłeś się co do mnie więc może mylisz się też w innych kwestiach?

ocenił(a) film na 6
grens

Co do Twojego wieku ok, przyznaję się do błędu, natomiast jeśli chodzi o rozmowę - nie wartościuję i nie oceniam bohatera oraz nie mówię z przekonaniem, jak bym się zachowała na jego miejscu, więc nie mam w czym się mylić.

grens

Nie doczytałeś najważniejszego, że jest to określenie pogardliwe i obraźliwe.

Peter1986

"Człowiek, który dostał wykształcenie, wychowanie i dobry start" - znaczy, że jak nie "dostał", to wolno mu wszystko? Z mordem łącznie? Bardzo krótkowzroczne podejście, skoro nawet jutro może ktoś zdzielić cię cegłą w głowę, by zabrać twój smartfonik, bo "nie dostał na dobry start". Wake up!

Peter1986

Empatia dla brutalnego mordercy i złodzieja ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones