Film

White Palace

1990 1 godz. 43 min.
7,4 1 821
ocen
7,4 10 1 1821
1 475
chce zobaczyć
{"id":"4170","linkUrl":"/film/Bia%C5%82y+pa%C5%82ac-1990-4170","alt":"Biały pałac","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/41/70/4170/6925500.2.jpg"}
Zamożny pracownik firmy reklamowej zakochuje się w starszej od siebie kelnerce.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Max, pracownik agencji reklamowej i jego młoda żona Janey uchodzą za idealną parę. Ich szczęście kończy się, kiedy Janey ginie w wypadku samochodowym. Po tej tragedii Max popada w skrajną depresję. Zrozpaczony, zaczyna topić smutek w alkoholu, przesiadując w obskurnym barze pod dźwięczną nazwą "Biały Pałac". Tu właśnie pracujeMax, pracownik agencji reklamowej i jego młoda żona Janey uchodzą za idealną parę. Ich szczęście kończy się, kiedy Janey ginie w wypadku samochodowym. Po tej tragedii Max popada w skrajną depresję. Zrozpaczony, zaczyna topić smutek w alkoholu, przesiadując w obskurnym barze pod dźwięczną nazwą "Biały Pałac". Tu właśnie pracuje czterdziestoletnia Nora (Susan Sarandon), kobieta "po przejściach", która niedawno straciła ukochanego syna i żyje z dnia na dzień, balansując na krawędzi rozpaczy. Pewnego wieczoru poznaje młodszego od siebie o siedemnaście lat Maxa. Dwoje rozbitków życiowych, szukających na oślep uczucia zaczyna łączyć najpierw alkohol, potem seks, aż wreszcie związek zrodzony z pragnienia zaspokojenia uczuciowych potrzeb - wbrew wszelkim przeszkodom... Znakomity scenariusz autorstwa Teda Tally i Alvina Sargenta powstał na motywach bestselleru Neila Savanna.

boxoffice
$17 487 531 w USA
studio
Universal Pictures (przedstawia) / Double Play (produkcja) / Mirage (produkcja)
tytuł oryg.
White Palace
inne tytuły
Biały pałac Polska
White Castle (tytuł roboczy) USA
The White Castle (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Do roli Maxa Barona był brany pod uwagę Robert Downey Jr.
Pomimo tego, że wyłączony został prąd, przy otwieraniu drzwi lodówki włącza się światło.
Na początku filmu Max odwozi Norę do domu z parkingu przed barem. Jednak najpierw zawraca samochodem o 180 stopni, a dopiero potem pyta ją, gdzie mieszka.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Po prostu kawał życia

  przemko21 ocenił(a) film na 10

  Taki jaki powinien być - autentyczny. Pusty odkurzacz jest tutaj ogromnie wymowny.

  4
  • Wbrew wszelkim przeszkodom. I o to chodzi.

   nikah ocenił(a) film na 8

   Film o przezwyciężaniu barier, o miłości prawdziwej w imię której zostwia się wszystko by być z ukochaną. Piękny! Trzeba się wczuć.

  • Blad w opisie filmu!

   lumao ocenił(a) film na 8

   ...Zrozpaczony, zaczyna topić smutek w alkoholu, przesiadując w obskurnym barze pod dźwięczną nazwą "Biały Pałac". Tu właśnie pracuje czterdziestoletnia Nora (Susan Sarandon)... "Biały Pałac" to nazwa restauracji (sprzedajacej hamburgery) w ktorej pracuje Nora i gdzie spotyka Maxa po raz pierwszy ... więcej

  • Fantastyczny film, trafiłam na niego przypadkiem i... oby więcej takich przypadków. Genialna Susan, uwielbiam ją. Jest piękną kobietą i to w tym filmie zdecydowanie udało się pokazać. Film urzekł mnie też muzyką, ten saksofon- cudny.

   3
   • Jak sie skończył?

    Don_Mateo

    Czy mógłby mi ktoś zdradzić jak sie skończył ten film? Końcówka mi sie nie nagrała... Urwało sie na scenie przy stole w Dniu Święta Dziękczynienia. :) Wdzięczny będę bardzo, bo film super i chciałbym wiedzieć jakie było zakończenie tej historii.... Thx!